Neprokázalo se, že EU a její poslanci jsou zbyteční?
Již cca dva měsíce trvá krize z běženci a v EU "vypotili" jen kvóty, které běženci stejně nebudou akceptovat. Jak EU pomohla Řecku a Itálii v jejich problémech s běženci? Právě u nich by mělo dojít k rozhodnutí o tom, kdo je úprchlík a kdo ekonomický běženec, i když na jejich vytvoření má podíl i ČR (podpora bombardování Jugoslávie, vojenská účast Irák, Afghánistán).
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
31.08.2015 10:11:27 - Mgr. et Mgr. et Mgr. Tomáš Zdechovský, Ph.D., MBA
Viz. má předešlá odpověď. Imigrační politika je z převážné části doménou národních států. Angažuje se zde ale i EU, a to např. tím, že na vytváření takových obrovských přijímacích míst, kde se má rozhodovat o tom, zda má žadatel právo na mezinárodní ochranu či ne, už se dohodla Evropská rada, jak se můžete dočíst např. zde v rozhovoru s německým ministrem vnitra de Maziérem: http://www.euronews.com/2015/08/28/germany-wants-camps-in-italy-greece-turkey-to-sort-through-migrants-seeking/ TZ