Senát zamítl ochranu lidí, kteří oznámí korupci 17.10.2013
Děkuji za odpověď. Je zvláštní, když obecně v ČR my občané tvrdíme že korupce byla, je a bude, ale zároveň se s ní nikdo nikdy nesetkal, úplatek nikdo nepřevzal ani nedostal a nebyl prokázán. Nebo nikdo o ničem neslyšel. Na druhé straně ojedinělé rozhodnutí soudu, že za přijetí úplatku 25 miliónů dostane politik pokutu 5 miliónů a 2 roky vězení. Přitom úplatek je velmi snadno identifikovatelný např.: přednostní operací mimo pořadí, přednostní vyřešení žádosti na úřadě, nebývalé povolení, legalizace černých staveb, nebývalé majetky a vozové parky, jachty, stoupající počet milionářů z řad úředníků státní správy, schválení nestandardního postupu, odpuštění sankce, vypsání výběrového řízení na dodavatele v rozporu s předmětem zakázky, nevypsání výběrového řízení, nebo příklady obcházení zákonů tak, že si město založí svoji soukromou společnost k nakládá ní s majetkem a zadávání zakázek z volné ruky. Toto jsou přece indikátory korupce, kolem kterých chodíme my všichni dnes a denně. Luboš K.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
29.11.2013 22:36:40 - Miloš Vystrčil
Pěkně zdravím. Vaši poznámku jsem si pozorně přečetl.
Souhlasím s tím, že benevolence (zejména neangažovaných a nezapojených) ke korupci velmi napomáhá jejímu zachování až bujení. Boj proti korupci je o velikosti korupčního prostoru a dále o charakteru a odvaze nás všech korupci dnes a denně čelit.
Mějte se pěkně.
Miloš Vystrčil