Incident před britským parlamentem z úterního rána je vyšetřován tamějšími úřady jako podezření z terorismu. Informace z úst šéfa protiteroristické jednotky jsou kusé, z pohledu policie a zvláštních opatření souvisejícími s takovými incidenty nikoliv neobvyklé.
Jistě je na místě vyjádřit politování nad zraněnými a opakovaně vyděšenými lidmi v ulicích. Sotva však lze opomenout kontext, v němž se tento incident - nikoliv první, a z pohledu možností takto konajících útočníků zřejmě ne poslední - Británie je již několik měsíců pod tlakem jednání o východiscích a dalším směřování po brexitu. Tedy poté, co se část jejích občanů rozhodla vychýlit tuto důležitou zemi Evropy mimo členský prostor EU, a kdy brexit dál "stopku" pokračování členství Velké Británie v EU. I když výsledek o odchodu Británie z EU vyvolal v řadě tamějších politiků radost, sympatie z logických důvodů vyvolal také v Rusku, kde byla příprava směrem k brexitu velmi bedlivě sledována, u občanů Británie vedl postupně k jakémusi "vystřízlivění". Dokonce se ozývají hlasy o tom, zda hlasování neopakovat.
Ať už se jednání o brexitu budou táhnout dál, je smutné, že politická reprezentace se nedokázala sjednotit ani poté, co její nemalá část dosáhla svého, tedy, že britští občané si odchod z EU prohlasovali v referendu. Podobné útoky, jakým je i ten před britským parlamentem, ukazují, že ani po brexitu nemá tamější politická reprezentace jasno, je zmítána vnějšími tlaky a na základě toho pokračují ozbrojené tendence o vydírání.
Tento vývoj demonstruje taktéž charakter těch politických zástupců, kteří veřejnost popouzeli v úsilí EU opustit a nyní již jen přihlížejí k důsledkům své politiky. Ta totiž Británii především škodí a "pobrexitová" jednání defacto jen eliminují již tak účinky škodlivých dopadů brexitu. Příp. teroristické ataky jsou toho příkladem.
Více zde: https://www.hnutiommo.cz/news/podezreni-na-teroristicky-utok-pred-britskym-parlamentem-odrazi-kontext-vyvoje-po-brexitu/