Sbližování USA a Kuby
Vážený pane Randsdorfe,považuji Vás za jednoho z nejvzdělanějších politiků v ČR a vážím si Vašich vystoupení ve sdělovacích prostředcích, především co se týče zahraniční politiky. Delší dobu sleduji záměry spojených států a pomalu otvírám oči. Abych řekl pravdu, je mi z toho špatně a ještě více mne mrzí zaslepenost nemalé části obyvatel, kteří věří českým sdělovacím prostředkům a jejich prazvláštním číslům v průzkumech.
Nejde mi do hlavy sbližování Kuby a USA. Jaký je záměr USA (být Raúlem byl bych velmi ostražitý, pokud už se ho ovšem nepodařilo zkorumpovat)? A jak je možné, že se Kuba tak dlouho drží bez zásahů spojených států, které jsou tak blízko (i bez pomoci SSSR)? Moc se o tom nepíše. Předem děkuji za komentář ke Kubě a ještě prosím o krátký komentář k tomu, jakou dáváte budoucnost Madurově Venezuele?
Přeji sílu k dalším dobrým věcem
S pozdravem Michal 26let
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Maduro ve Venezuele je schopný, má velkou zodpovědnost za dění v Latinské Americe, ale nemá Chávezovo charisma. Jinak vývoj ve Venezuele je zajímavý z hlediska ústavního práva (například pět ústavních mocí oproti našim třem, podpora samospráv a družstev. Slabin vývoje ve Venezuele je hodně, od zemědělství až po bankovní sektor. Ve Venezuele jsem byl čtyřikrát a zdaleka ne všechno je tam špatné. Bolívarovská revoluce rozhodně není na konci svého vývoje.