Kdo Ondráčkovu cestu do Donbasu zaplatí?
Jaký má přesně význam diplomatický pas? Jaké výhody politikům přináší? Proč ho mají? A když nějak jezdí na státní návštěvy jak to, že to nikam předem nemusí hlásit? To si takhle mohou jezdit kdy a kam chtějí? A kdo takovou cestu platí? Předpokládám, že zase my. Je to normální? Taky nechápu, proč třeba na jednu cestu jezdí víc zástupců jedné strany a informace si mezi sebou nepředají. Navíc dnes, když žijeme v době internetu a jde komunikovat i tak. Přeci by se pak ušetřilo.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
poslanci a senátoři jsou ústavní činitelé a tím pádem mají nárok na diplomatický pas. Pokud jede poslanec na zahraniční pracovní cestu, tak na základě rozhodnutí organizačního výboru. Ten přistupuje k povolování zahraničních pracovních cest poměrně přísně. Takže ne každou cestu povolí. Pokud ano, mají poslanci nárok na pokrytí cestovních nákladů. A co se týká pana Ondráčka, tak po pravdě nevím, jak to s jeho cestou na Donbas bylo. Považuji za velmi nepravděpodobné, že mu to ten organizační výbor povolil. Nejspíš tam jel jako soukromá osoba, a pak si to s ním musí vyřídit jeho voliči. Jenže těm to nejspíš nevadí.
S pozdravem
Jan Zahradník