Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.09.2022 9:42:07

Komunální a senátní volby budou referendem o škodlivé vládě Petra Fialy!

Komunální a senátní volby budou referendem o škodlivé vládě Petra Fialy!

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.

Vážení přátelé,

předseda vlády Fiala zbaběle odmítl televizní debatu s předsedy obou opozičních stran a zneužil mimořádný projev. Občané platí kvůli vládě za energie několikanásobně více, než by museli. Čeští spotřebitelé budou i po vládním zastropování stále platit za energie prakticky nejvyšší ceny v Evropě a několikanásobně vyšší než v zemích okolo nás! Vláda škodí naší zemi. Kvůli tomu, že Fialova vláda nezastropovala ceny energií větším firmám, hrozí krachy a propouštění. Vláda Petra Fialy dále pokračuje ve svém asociálním jednání. Hnutí SPD již předložilo třicet návrhů zákonů, které mají pomoci občanům. Evropská unie perzekvuje Maďarsko. Braňme se společně s Orbánem proti diktátu Bruselu! Komunální a senátní volby tento týden jsou referendem o škodlivé vládě Petra Fialy. Netříštěme hlasy a volme vlastence sjednocené nejsilnějším národním hnutím SPD.

1. Předseda vlády Fiala zbaběle odmítl televizní debatu s opozičními lídry a zneužil mimořádný projev. Občané platí kvůli vládě za energie několikanásobně více, než by museli. 

V neděli 18. září, tedy pět dnů před volbami, pronesl premiér Petr Fiala (ODS) v hlavním sledovacím čase mimořádný projev, který byl současně přenášený na všech hlavních televizních kanálech a také v Českém rozhlase. V té době se měl přitom účastnit dlouhodobě plánované předvolební superdebaty na TV Prima s předsedy obou opozičních stran, mj. s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou, což ale zbaběle odmítl. Jeho mimořádný projev, který se týkal kroků vlády v energetické krizi, považuje hnutí SPD za zneužití funkce premiéra se snahou o ovlivnění výsledků blížících se komunálních a senátních voleb. V jeho projevu nezaznělo nic mimořádného, kromě toho, že vláda energetickou krizi a zdražování mimořádně nezvládá. Za úspěch vlády nelze považovat zastropování ceny energií na 6 Kč za 1 kWh silové elektřiny, kdy včetně dalších poplatků za ni budou koncoví odběratelé platit za 1 kWh celkově v rozmezí mezi 9 až 11 Kč (podle distributora a dodavatele), když ji přitom vyrábíme za 50 haléřů. Podobně je to s plynem. Cena 3 Kč za kWh je ve skutečnosti 32 Kč za m3 plynu, přičemž například Maďarsko má plyn na úrovni 6 Kč za m3, tedy více než 5x levněji, než ho tzv. zastropovala současná vláda, která nehájí zájmy našich spotřebitelů, naši republiku dále zadlužuje, a měla by proto podat demisi.

2. Čeští spotřebitelé budou i po vládním zastropování stále platit za energie prakticky nejvyšší ceny v Evropě a několikanásobně vyšší než v zemích okolo nás! Vláda Petra Fialy škodí naší zemi.

Vláda Petra Fialy (ODS) po půl roce nicnedělání minulý týden prosadila ve Sněmovně paskvil v podobě novely energetického zákona, který dále prohloubí deficit veřejných financí o 130 miliard korun místo toho, aby přenesla zastropování cen energií na výrobce. Strop, který nebyl v energetickém zákoně konkrétně stanoven, dává vládě bianko šek v podobě možnosti vydání příslušné vyhlášky, kterou hodlá vláda ceny energií regulovat. Přesto budou ceny energií příliš vysoko a energie budeme mít několikrát dražší než v loňském roce, dokonce čtyřikrát dražší než v předloňském roce a mnohonásobně dražší než v zemích okolo nás. Hnutí SPD přitom navrhovalo sedm variant zastropování cen energií, vždy na nižší úrovni, než avizovala vláda, a to od 1,50 Kč za 1 kWh silové elektřiny a 1 Kč za 1 kWh plynu, a zároveň jsme navrhovali přenést náklady zastropování na výrobce, a nikoliv na lidi a na stát, ale pětikoalice nás přehlasovala. Naopak vládní poslanci schválili návrh ministra financí Stanjury (ODS), který kritéria pro zastropování cen elektřiny a plynu změnil k horšímu. Tento návrh zrušil povinnost vlády zastropovat v rámci cen elektřiny a plynu také stálý měsíční poplatek za odběrné místo, což umožní obchodníkům ceny energií i nadále zvyšovat a zákazníky to poškodí. Jedině hnutí SPD hlasovalo proti této změně! Naši spotřebitelé tak budou stále platit za energie prakticky nejvyšší ceny v Evropě! Vládní řešení je špatné pro občany České republiky, pro celou Českou republiku i pro státní rozpočet.

3. Kvůli tomu, že Fialova vláda nezastropovala ceny energií větším firmám, hrozí krachy a propouštění.

Vládní koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09, Pirátů a STAN v rámci změny energetického zákona odmítla nastavit cenové stropy na elektřinu a plyn pro větší firmy v sektorech průmyslu a zemědělství, které jsou přitom vysokými cenami energií velmi silně ohroženy z hlediska jejich konkurenceschopnosti i jejich samotného přežití. Ve skutečnosti to znamená riziko hromadného propouštění zaměstnanců a ztrátu až desítek tisíc pracovních míst. Hnutí SPD proto navrhovalo, aby se vládou stanovený cenový strop na elektřinu a plyn týkal vždy všech spotřebitelů, tedy i těchto velkoodběratelů. To nám však vládní koalice zamítla. Opatření by mělo platit od 1. listopadu i pro samosprávy či veřejný sektor prostřednictvím státního obchodníka s energiemi. Neplatí naopak pro velkoodběratele energií. Pro ty vláda vyčlenila kompenzace ve výši 30 miliard korun. Představený vládní návrh na pomoc velkým firmám s vysokými cenami energií je nekonkrétní a má se týkat jen malé části vybraných podniků. Jeho kritéria jsou navíc manipulovatelná a zneužitelná a povedou k dalšímu růstu státního dluhu. Dle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) nastavení cenových stropů pro velké podniky prý neumožňuje evropská legislativa. Na tomto příkladu je dobře vidět, jak nám členství v EU škodí a jak nulový je význam českého předsednictví, když si slabá Fialova vláda nedokáže ani vyjednat příslušnou výjimku. V době závažné energetické, ekonomické a sociální krize musí mít před evropskou legislativou jednoznačně přednost zájem našich občanů a firem. Je potřeba přijmout zákon SPD na referendum o vystoupení z EU. To je názor SPD!

4. Vláda Petra Fialy dále pokračuje ve svém asociálním jednání. Hnutí SPD již předložilo třicet návrhů zákonů, které mají pomoci občanům.

Vládní koalice SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), STAN a Piráti odmítla minulý týden ve Sněmovně schválit program dvou svolaných schůzí z iniciativy SPD se sociální tématikou. Poslanci se tak nemohli zabývat ani sociálními dopady energetické, inflační a potravinové krize na občany ČR, ani projednat návrhy na pomoc důchodům, rodinám s dětmi, pracujícím lidem a zdravotně postiženým. Vláda Petra Fialy (ODS) tak dále pokračuje ve svém asociálním jednání. Počet domácnosti žijících v příjmové chudobě se tak od jejího nástupu před devíti měsíci zdvojnásobil. Je to tragická vizitka a jasná odpovědnost vlády Petra Fialy! Naopak hnutí SPD v oblasti sociální politiky pracuje neustále naplno. Od sněmovních voleb jsme předložili již na tři desítky konkrétních návrhů zákonů. Jde mimo jiné o zvýšení daňových slev pro pracující občany a daňových zvýhodnění na děti, o zvýšení příspěvku na péči a příspěvku na mobilitu pro zdravotně postižené. Dále se jedná o pomoc seniorům a invalidům v podobě navázání minimálního důchodu na úroveň výše minimální mzdy, o zvýšení základní složky důchodu o 1 800 korun měsíčně pro všechny jejich příjemce a o spravedlivé nastavení valorizací důchodů, to znamená zvyšování všech důchodů vždy o stejnou finanční částku všem. Navrhujeme také zvýšení rodičovského příspěvku o 60 tisíc korun a jeho pravidelnou zákonnou valorizaci a zvýšení přídavků na děti a porodného pro pracující rodiče. Projednání těchto návrhů nám ale vládní koalice ve Sněmovně dlouhodobě blokuje, a přitom sama žádná řešení nemá.

5. Evropská unie perzekvuje Maďarsko. Braňme se společně s Orbánem proti diktátu Bruselu!

Maďarsko již nelze kvůli trvalému porušování evropských hodnot ze strany vlády premiéra Viktora Orbána považovat za plnohodnotnou demokracii, konstatovali minulý čtvrtek poslanci Evropského parlamentu. V usnesení přijatém výraznou většinou hlasů kritizovali podle nich neúčinný postup orgánů EU vůči Maďarsku. Europoslanci následně vyzvali Evropskou komisi, aby začala důsledně uplatňovat pravidla umožňující odebrat Budapešti část unijních peněz a Komise EU následně navrhla odebrat Maďarsku 7,5 miliardy eur (184 miliard korun) z fondů EU. Hnutí SPD s tímto postojem ostře nesouhlasí. Evropský parlament a Evropská komise by se měly v první řadě zamyslet nad odstraňováním příčin zdražování, inflace a energetické a potravinové krize členských států, a nikoliv odvádět pozornost od těchto zásadních témat kritikou Maďarska, anebo pomocí Ukrajině, která ani není unijním členským státem. Podle nás maďarský premiér Viktor Orbán pouze důsledně hájí zájmy Maďarska, odmítá na své území vpouštět nelegální imigranty, odmítá propagandu LGBT+ ve školách a legitimně kritizuje sankce uvalené ze strany EU na Ruskou federaci, které v k důsledku zásadně poškozují naše občany a naše firmy. Orbánova strana Fidesz vládne v Maďarsku nepřetržitě od roku 2010 a v posledních volbách letos v dubnu byl její výsledek dokonce téměř na úrovni 54 procent oprávněných voličů. Fidesz má tedy v maďarském parlamentu dvoutřetinovou ústavní většinu a Viktor Orbán je zároveň počtvrté za sebou premiérem. Hnutí SPD nedávno se stranou Fidesz navázalo dlouhodobé strategické partnerství, jehož cílem jsou konzultace a koordinace politických kroků a obrana národních zájmů zemí V4. Hnutí SPD vyjadřuje Maďarsku a premiéru Orbánovi v jejich sporu s EU plnou podporu!

6. Tyto volby jsou referendem o škodlivé vládě Petra Fialy. Netříštěme hlasy a volme vlastence sjednocené nejsilnějším národním hnutím SPD.

Ke konci tohoto týdne, v pátek 23. a sobotu 24. září, proběhnou volby do zastupitelstev obcí a měst a první kolo voleb do Senátu. Tyto volby budou zároveň referendem o vládě Petra Fialy (ODS), a občané tak budou mít na dlouhou dobu poslední příležitost vyjádřit svůj názor na devítiměsíční působení této vlády, které vedlo k výraznému zhoršení ekonomické a sociální situace v zemi, k drakonickému růstu cen všech základních životních potřeb (zejména potravin a energií) a k propadu životní úrovně milionů občanů. Voliči tak budou moci vystavit vládní koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), Pirátů a STAN politický účet. V těchto volbách bude zásadně důležité netříštit hlasy a nevolit účelově vzniklé a mimoparlamentní strany, které nemají zastoupení ve Sněmovně. Jedinou reálnou významnou opoziční vlasteneckou silou, která je kompetentní podílet se na správě země, je hnutí SPD. Podle aktuálního volebního modelu agentury STEM pro televizi Prima z minulého týdne je hnutí SPD pět dnů před volbami druhým nejsilnějším politickým subjektem s podporou 14,3 % občanů, a je tak druhým nejsilnějším politickým subjektem zastoupeným ve Sněmovně, což svědčí o správnosti našeho programu. Hnutí SPD podalo kandidátní listiny do komunálních voleb celkem ve 337 městech a obcích, z toho kolem 50 v koalicích s programově blízkými stranami nebo s místními sdruženími. Spojujeme vlastence a konzervativně smýšlející občany. Nabídli jsme spolupráci i dalším politickým subjektům. Kdo chtěl, tak toho využil, kdo nechtěl, odmítl a záměrně snižuje volební potenciál pronárodních sil. Žádáme tímto všechny naše členy, příznivce a hlavně občany nespokojené s Fialovou vládou, aby se těchto voleb určitě zúčastnili v maximálním počtu a aby svými hlasy vyjádřili podporu kandidátům hnutí SPD, a dali tak současné vládě jasně najevo, že nastal čas na její demisi.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama