1. Hnutí SPD podporuje návrh na finanční podporu lidí v prvních třech dnech nemocenské. Odmítáme ale úvahy ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) v rámci řešení proplácení prvních tří dnů pracovní neschopnosti, aby tyto prostředky platil zaměstnavatel. Jde o skryté zvýšení daní, které hnutí SPD programově odmítá. Není možné při již tak velkém daňovém zatížení jak zaměstnanců, tak zaměstnavatelů, aby zaměstnavatel navíc musel v prvních dnech pracovní neschopnosti platit nemocenskou za sebe a za své zaměstnance ze svého. Hnutí SPD prosazuje, aby proplácení prvních třech dnů nemocenské zajistil stát, a zdroje je nutné hledat v úsporách v hospodaření státu.
2. Česká republika se podle ekonomů stává jednou z nejdražších zemí Evropy pro své obyvatele. Za české platy si koupíme mnohem méně věcí než lidé v okolních státech na západ od nás. Máme mnohem dražší například byty, elektřinu, vodu nebo jídlo. Odborníci navíc očekávají, že situace se bude dále zhoršovat. Ceny jídla, bydlení a třeba elektřiny patří v rámci Evropské unie k nejvyšším ve srovnáním k průměrným platům, které jsou oproti takovým státům, jako je třeba Německo třetinové. Navíc dvě třetiny našich pracujících občanů na průměrnou mzdu, která je aktuálně necelých 32 tisíc korun hrubého, ani nedosáhne. Lidem tak zbývá v peněžence stále méně peněz. Aktuálně chybí jenom v Praze 20 tisíc bytů. Drahé je i nájemní bydlení, které je stále méně dostupné zejména mladým. Přispívá k tomu i měnová politika České národní banky, která navíc avizovala zvýšení úrokových sazeb, které se dále promítnou do zdražení hypotéčních úvěrů. Vše je důsledkem špatné hospodářské politiky dosavadních probruselských vlád, včetně současné vlády hnutí ANO a ČSSD s podporou KSČM. Hnutí SPD v této souvislosti dlouhodobě upozorňuje na příliš velké marže nadnárodních koncernů, které navíc odvádějí své zisky a dividendy do svých mateřských zemí, nadnárodní koncerny šetří na mzdách - a náš stát pak často lidem doplácí základní životní úroveň pomocí sociálních dávek. Je to koloniální systém vykořisťující naši zem.
3. Situace v německém Chemnitzu se i nadále vyostřuje a masivní demonstrace pokračují. Nejsou to ale žádné demonstrace pravicových extrémistů, jak se nám snaží podsouvat veřejnoprávní média, ale shromáždění právem naštvaných občanů. Němci jsou již unaveni sliby kancléřky Merkelové, jak situaci s ilegální imigrací jejich země zvládne. Jsou to adekvátní reakce na vraždu pětatřicetiletého Němce, z níž jsou obviněni dva mladí muži z Iráku a Sýrie. Po třetím podezřelém, kterým je také občan Iráku, policie stále pátrá. K další eskalaci napětí přispělo nejen prohlášení německého ministra vnitra Horsta Seehofera, který označil ilegální imigraci, cituji „Za matku všech problémů,” ale také prohlášení šéfa Spolkového úřadu pro ochranu ústavy, což je německá kontrarozvědka, Hans-Georga Maassena, že má pádný důvod věřit, že v případě médii prezentovaného „honu pravicových extrémistů na cizince,“ šlo o úmyslnou dezinformaci s úmyslem odvést pozornost veřejnosti od vlastní vraždy. SPD v této souvislosti zastává názor, že se jedná o další evidentní manipulaci veřejnoprávních médií s cílem odvrátit pozornost od problému migrace a vraždy spáchané migranty a naopak poukázat na sílící pravicový extrémismus. Stále zřetelněji vzniká dojem nadnárodního řízení českých veřejnoprávních médií. To, co vydávají za extrémismus, je legitimní boj lidí za svobodu a suverenitu proti totalitě EU.
4. SPD podporuje kroky kardinála Dominika Duky v otázkách podání žalob kvůli kontroverzním hrám na brněnském divadelním festivalu (Ježíš znásilňuje muslimsku atp.), které nově míří nejen na Centrum experimentálního divadla (CED), ale i na Národní divadlo Brno, které spadá pod brněnský magistrát. Kardinál Duka podal žaloby po uvedení her režiséra Olivera Frljiče na přehlídce Divadelní svět. Původně žaloba směřovala jen na CED, které však pouze poskytlo hrám prostor. Přehlídku jinak pořádalo Národní divadlo Brno s požehnáním vedení brněnského magistrátu, které reprezentuje hnutí ANO, hnutí Žít Brno s podporou Pirátů, Strana Zelených, TOP09 a KDU-ČSL.
5. O víkendu proběhly ve Švédsku parlamentní volby. Hnutí SPD blahopřeje k volebnímu výsledku vlasteneckým Svobodným demokratům, kteří bojují svým programem proti ilegální imigraci. Celkově skončili třetí a posílili o cca 5 procent proti předcházejícím volbám na celkových 17,6 % (ve středu ještě budou sečteny zahraniční hlasy, které už by to neměly podstatně změnit). Ostatní politické strany nemohou výsledky Svobodných demokratů ignorovat. Naopak porážku utrpěli vládní socialisté, kteří mají, tak jako ostatní socialistické strany napříč státy Evropské unie, podporu globalizace a multikulturalismu ve svých programech. Socialisté celkově oslabili a utrpěli další volební debakl v novodobé historii. Do Švédska přišlo jenom v roce 2015 více než 163 tisíc ilegálních imigrantů, což je vůbec nejvíce v rámci států EU v přepočtu na počet obyvatel. Státní orgány a policie situaci s rostoucí kriminalitou imigrantů v některých městech a oblastech nemají již dlouhodobě plně pod kontrolou.