Fialova asociální vláda porušila své předvolební sliby, když schválila daňový balíček, který mění více než šest desítek zákonů a pro občany přinese doposud nejvyšší zvýšení daní v České republice, což může zvýšit inflaci a poškodit ekonomický růst. Navíc se závěrečné schvalování (13. října) odehrálo způsobem porušujícím ústavní práva opozičních poslanců (SPD a ANO), neboť vládnoucí pětikoalice prosadila pevné hlasování, čímž nebylo umožněno sedmi desítkám opozičních poslanců vystoupit v rámci rozpravy.
Podle renomovaných expertů na vládní daňový balíček doplatí hlavně rodiny se středním příjmem a malými dětmi. Ti pocítí negativně ve vztahu ke svým financím nová opatření, viz například snížení úlevy na dani z příjmu fyzických osob na manželku, zrušení školkovného pro rodiny s dětmi v předškolním věku ve výši až 17.300 korun za rok a snížení maximální výše státní podpory stavebního spoření z 2.000 na 1.000 korun. Všichni občané pak negativně pocítí změny v sazbách daně z přidané hodnoty (DPH), kdy nově budou platit pouze dvě sazby daně a to ve výši 12 a 21 procent, kde do vyšší sazby se přesunou některé služby nebo třeba točené pivo a palivové dřevo. O jednou tolik se také navýší daň z nemovitosti. V rámci platnosti nových úprav obsažených v konsolidačním balíčku se tak ještě víc našich občanů propadne nebo se přiblíží k hranici pásma chudoby, což je současné vládě zcela jedno.
V rámci schvalování konsolidačního balíčku se opět potvrdilo, jak je pro naše občany nepřínosný Senát PČR, když senátoři vše podpořili bez toho, aby bojovali za naše občany. Zájmy a priority probruselské pětikoaliční vlády s plnou oddaností veřejně propaguje i prezident Petr Pavel, který stejně jako novelu zákona o důchodovém pojištění, podepsal i daňový balíček. Prezident Pavel tímto podpisem prokázal, že mu na našich slušných a pracujících občanech, rodinách s dětmi, seniorech a zdravotně postižených občanech vůbec nezáleží.
Tak se náš prezident staví k občanům, a stejný postoj má i k ochraně zájmů České republiky – viz jeho aktivity v podpoře návrhu zrušit členským státům právo veta při hlasování a rozhodování v orgánech EU, nebo jeho angažovanost ve věci žádosti lichtenštejnského dědičného prince Aloise o mimosoudní vyrovnání s Českou republikou týkající se navrácení rodového majetku Lichtenštejnů, který jim byl podle tzv. Benešových dekretů po roce 1945 oprávněně zkonfiskován.