Europoslankyně dále píše, že podle Českého statistického úřadu měly byty OKD hodnotu přibližně 14 miliard korun, jenže v rámci privatizace zbytkového podílu státu v této společnosti byly prodány za 1,79 miliardy korun. Pokud budeme údajům ČSU věřit, kdy podle Konečné jsou důvěryhodné, pak dojdeme k logickému závěru, že stát získal za dokončení privatizace mnohem méně peněz, než mohl získat. Nejednal tedy s péčí řádného hospodáře. Europoslankyně k tomu připomíná, že v té době, tedy mezi lety 2002 – 2006 byl ministrem financí nynější premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
Privatizace OKD je tvrdý oříšek a pan Sobotka tím stále nějak proplouvá a to i přes to, že je těch indicií, které naznačují v této věci něco nekalého stále více a více. Na OKD si chtěl posvítit i bývalý šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta a jen co se o tom začalo lehce šuškat, vymyslela se reorganizace policie a pan Šlachta byl odejit. Je hezké, že se o tom europoslankyně Konečná takto rozepsala a upozorňuje na to, ale nemyslím si, že by úřad kontroly hospodářské soutěže při Evropské komisi něco vyšetřil a šel by proti politikovi, který se před Bruselem hluboce uklání a pokud by mohl, našrouboval by se mu i do míst k tomu určených.
Europapaláši pro svou politickou korektnost pana Sobotku s jeho kladným postojem k EU velice potřebují a tak ani tento pokus o spravedlivé vyřešení kauzy OKD nebude zcela jistě vyslyšen a dál zůstane jen u přání. Je také velice pravděpodobné, že se se Sobotkou za dva roky počítá do nějaké lukrativní funkce v EU, pro kterou musí být čistý jak lilie.