Bezpečnostní výbor však nemá kompetenci vstupovat do živých policejních svazků a proto ve své podstatě nemá co řešit. To by příslušelo pouze parlamentní vyšetřovací komisi, jejíž zřízení pro prověření situace v policii a ÚOOZ považuji za nezbytně nutnou.
Kolega Schwarz evidentně plní vůli majitele hnutí ANO a oligarchy A. Babiše, který avizoval, že spory okolo policejní krize si vyřídí s ministrem vnitra M. Chovancem ve volební kampani. Takže jsme svědky toho, že svolání výboru poslancem z hnutí ANO je fakticky zahájením této kampaně.
Policie se stává aktivní součástí politických her
Pro mne je nepřijatelné, že se policie stává aktivní součástí politických her. Je to téměř shodný scénář jako při vzniku tzv. Kubiceho zprávy. Bezpečnostní výbor posloužil jako ventil a to tak, aby do médií pronikly z policejních složek různé spekulace, dohady, drby, lži a nepodložená obvinění. Nafoukla se bublina s nehoráznou špínou, která následně splaskla. Posloužila však svému účelu. Ovlivnila volby a vytvořila prostor pro nástup pravicových vlád. Kubice se stal za odměnu ministrem vnitra.
Pokud mají policisté z ÚOOZ neprůstřelné důkazy o trestné činnosti vysoce postavených policistů, tak ať neprodleně konají a sdělí obvinění, nebo ať pod dozorem státního zástupce předají věc GIBS. To je standardní cesta. Jinak vše vyznívá jako vyřizování si účtů ve sporu o reorganizaci policie. To by však bylo skandální. Proto preferuji vznik parlamentní vyšetřovací komise.