Strana soukromníků České republiky

  • Soukromníci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.05.2018 11:00:00

Vláda s důvěrou? Co nás čeká a jak se můžeme bránit

Vláda s důvěrou? Co nás čeká a jak se můžeme bránit

Od parlamentních voleb v říjnu 2017 jsem několikrát napsal, že co se týká malých a středních soukromníků, žádnou vládu s důvěrou nepotřebujeme.

Hlavně ne takovou, která okamžitě po schválení parlamentem naváže na místy až zběsilou činnost vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL z let 2013 – 2017.

Vláda ve složení ANO, ČSSD a KSČM bude ještě o kus levicovější, vůči soukromníkům tedy ještě bezohlednější. Bude proto velmi dobré, když i tento pokus o ustavení polobolševické vlády skončí krachem. Určitě jste si všimli, že ministři v demisi v čele s premiérem v demisi jezdí usilovně po krajích a slibují všude miliardy korun. Je důležité si všimnout komu a na co. Co se týká zlepšení podmínek, tak se nikdy ze strany Babiše a spol. nemluví o soukromnících. O podnikajících občanech se mluví jenom v pořadech, ve kterých je na programu spuštění 3. a 4. vlny EET, zkvalitnění činnosti kontrolních orgánů, schválení dalších zákonů zvyšujících už tak šílenou administrativní a finanční zátěž pro podnikající lidi.  Jenom samé represe.

Je naprosto jasné, že jejich cíl je bezohledně vydřít ze soukromníků další peníze bez ohledu na to, kolik % současných soukromníků nevydrží tlak, zkrachuje nebo ukončí podnikání. To, že jsou dnes desetitisíce hlavně malých, ale i středních firem, které jejich majitelé s rodinami budovali i více jak 20 let ohroženy, je nezajímá.  Po nás potopa je opět na scéně. Navíc všechny, kterým slibuje peníze, počítá za své potencionální voliče např. v předčasných parlamentních volbách. Zjistil, že 30 % ve volbách je pro jeho záměr málo. A na vyšší procenta nebude chtít čekat 4 roky!!!!! To je také naše šance! Pokud budeme připraveni!

Jak se můžeme bránit? Možností moc nemáme. Je nutná dohoda s ODS a dalšími stranami od středu doprava. V parlamentu a senátu co nejvíce zdržovat schvalování zákonů. Myslím těch, které budou ještě zhoršovat už tak špatnou situaci soukromníků. Připravovat fundované protinávrhy, trpělivě vysvětlovat veřejnosti co a proč tito bandité chtějí schvalovat s vírou, že určité procento veřejnosti procitne a nebude ho dále volit. V nejzávažnějších případech je nutné se obracet na Ústavní soud. Při zastavení spuštění 3. a 4. vlny EET se nám to osvědčilo mj. proto, že jimi připravované zákony jsou legislativně nekvalitní. Je důležité také získat co nejvíce zastupitelů v komunálních volbách a senátorů ve volbách senátních. Veškerou činnost musíme už od teď pojmout jako předvolební kampaň pro předčasné parlamentní volby.

Strana soukromníků České republiky musí také vyvinout velkou snahu získat jako spojence další soukromníky organizované v ceších, asociacích, sdruženích, komorách, svazech atd. a pokračovat v navazování úzké spolupráce s těmito organizacemi.  Důležité je získat jejich členy-odborníky na naše kandidátky pro komunální, krajské, senátní, evropské a parlamentní volby. Tak tomu bylo i za 1. republiky. A byl to úspěšný model. Soukromníci měli své zástupce v letech 1920-1938 na radnicích, v župách, v senátu, parlamentu a v letech 1929 – 1938 vždy 2 ministry ve vládě. Je nutné jim vysvětlit, že jediná cesta, jak zlepšit podmínky pro život i podnikání v republice, je uspět ve volbách. Musíme je také přesvědčit, že stavovská Strana soukromníků České republiky je tou správnou cestou. Po přečtení našeho programu zjistí, že jsme ho psali i pro ně, i když jsme je ještě neznali. Je také velmi potěšující, že se k nám přidávají odborníci z řad nepodnikajících spoluobčanů.

Rudolf Baránek

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama