„Řešené území má velký potenciál pro budoucí využití a představené urbanistické koncepce obou kanceláří se týkaly zejména využití prostoru k bydlení a vytvoření nového obytného celku s kompletní občanskou vybaveností. Architekti neopomněli dopravní dostupnost, větší zapojení protékající Dřevnice do běžného života obyvatel, ani požadavky památkářů k zachování Gahurova prospektu, jsme všichni ocenili,“ okomentoval představené studie hejtman Jiří Čunek s tím, že tato nová městská čtvrť bude sloužit obyvatelům města Zlína, proto by si vedení zlínského magistrátu mělo území odkoupit dle požadavků a potřeb občanů města Zlína připravit toto území pro jeho rozvoj a využití.
„S představenými urbanistickými koncepcemi na využití areálu KNTB jsem velmi spokojený, protože odborná úroveň, kterou nastavily architektonické kanceláře Arch.Design a CASUA jsou velmi vysoké. Nápady, které zazněly, jsou velmi zajímavé, proto se těším i na představení dalších dvou koncepcí, které zadalo město Zlín,“ dodal hejtman Jiří Čunek.
Architektonická kancelář Arch.Design z Brna vsadila na propojení území se strukturou Bartošovy čtvrti a vytvoření jednotného celku. Ten se stane novou hodnotou jak řešeného území, tak celé části města včetně Bartošovy čtvrti s vytvořením centrálních prostor, které mají městský charakter. Projekt je rozdělen do pěti etap, což ocenil náměstek primátora Miroslav Adámek: „Líbí se mi naplánovaná etapizace a také to, že je zde prostor pro přiznání Gahurova území."
Architekti z pražského studia CASUA navrhli vybudovat bytový „mrakodrap“ s 19. podlažími. „Zlín je podle nás taková Amerika v Evropě. Proto jsme zvolili odvážnější řešení a záměrně jsme mrakodrap pojmenovali Emil Zátopek Tower," uvedl Oleg Haman s odkazem na podobnou budovu v Ostravě, která nese název Bolt Tower. Na rozdíl od té je však Emil Zátopek se Zlínem spjat.