Odbor biologické ochrany Těchonín je specializované zdravotnické zařízení Armády České republiky, které slouží ke komplexnímu zabezpečení biologické ochrany armády. Je jedním ze středisek Vojenského zdravotního ústavu se sídlem v Praze. Obsah videí vychází ze zkušeností, získaných v rámci návštěv zařízení sociálních služeb v jarní vlně i nyní na podzim, a také ze zkušeností a dotazů zaměstnanců sociálních služeb, kteří se účastnili on-line konzultací, pořádaných Ministerstvem práce a sociálních věcí ve spolupráci s Armádou ČR od 5. do 11. 11. 2020.
„Zaměstnanci v sociálních službách teď prochází obrovskou zátěží. Museli se přizpůsobit novým podmínkám poskytování služeb, učí se často za pochodu a postupují, jak nejlépe umí. Všichni víme, že teď nemají dostatek času sledovat to velké množství informací, co a jak dělat či nedělat, a proto jsme zvolili formu stručných a výstižných instrukcí. Velmi si vážím spolupráce s Armádou České republiky, jejich zkušenosti budou pro všechny cenné,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Sérii Jak na Covid-19 v sociálních službách zahajují společně ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a ředitel Vojenského zdravotního ústavu Agentury vojenského zdravotnictví plk. MUDr. Libor Píša. Další videa obsahují praktické informace a názorné ukázky používání ochranných pomůcek a prostředků, doporučení k ochraně při péči o klienty s pozitivním výsledkem testu, zkušenosti z práce v terénu a v neposlední řadě cenné tipy, jak pečovat sám o sebe. V závěrečném dílu své zkušenosti sdílí zaměstnanci, v jejichž sociálních službách se již onemocnění Covid-19 vyskytlo. Cílem této série je předat co nejširšímu okruhu zaměstnanců sociálních služeb názorné informace a principy, aby především získali jistotu, že postupují správně, či se vyvarovali nejčastějších chyb. Prostřednictvím on-line formy se zkušenosti odborníků dostanou k co největšímu počtu zaměstnanců, a zmírní se tak dopady pandemie Covid-19 na klienty sociálních služeb.
Série Jak na Covid-19 v sociálních službách je dostupná on-line na YouTube kanálu Ministerstva práce a sociálních věcí ZDE.
Odkazy na jednotlivé díly: