Jde o odborný nástroj pro plánování, řízení a evidenci pěstebních zásahů, kterými se naplní dlouhodobé porostní ekologicko-stabilizační cíle biokoridoru.
„Hloučela tvoří zelené plíce našeho města. Chceme ji dlouhodobě rozvíjet jako skvělé místo k relaxaci a pobytu v přírodě,“ uvedl primátor František Jura.
Součástí Pěstebního plánu bude mapa, kde dojde k rozlišení jednotlivých porostních celků a skupin. Budou v ní zachyceny také hlavní pěšiny a technické prvky, které jsou důležité pro orientaci v terénu. Chybět nebude ani popis stavu a krátkodobý i dlouhodobý pěstební plán.
„Získáme potřebnou technickou součinnost - například výběr ploch pro roční plán, vyznačení prací v terénu, plánovací kalkulaci a podobně. Budeme tak v potřebném časovém předstihu moci plánovat a realizovat konkrétní probírky, kácení, výsadby a další podpůrné činnosti pro zlepšení ekologického stavu porostů. Dlouhodobý pěstební plán bude zpracován na deset let s podrobnějším upřesněním na dobu pěti let,“ vyjmenovala náměstkyně primátora pro životní prostředí Milada Sokolová.
Podle rozhodnutí radních se o zpracování pěstebního plánu biokoridoru Hloučela postará autorizovaný krajinářský architekt Ing. Petr Ondruška z Krnova. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 250 tisíc korun (bez DPH).