27.05.2012 13:52:54
Sudetští Němci zradili vlast, stále však odmítají nést následky
Vyjádření předsedy KSČM Vojtěcha Filipa.
Pokud tento komentář převedeme do řeči Landsmannschaftu, Franz Pany by si přál, aby nový český prezident revidoval poválečné Dekrety prezidenta Beneše a sudetským Němcům byl vrácen majetek zabavený po jejich odsunu. Je zjevně povzbuzen aktuálně probíhajícími snahami vrátit majetek církvím nebo podbízivými omluvami některých pravicových politiků. V každém případě jde o další útok Landsmannschaftu na svrchovanost českého státu a snahu vměšovat se do našich vnitřních záležitostí. To je ostatně činnost, se kterou mají sudetští Němci bohaté zkušenosti.
Připomeňme si události druhé poloviny třicátých let dvacátého století, kdy tlupy sudetoněmeckých záškodníků vraždily české obyvatele pohraničí a jako pátá kolona podrývaly moc československého státu s vidinou připojení ke Třetí říši Adolfa Hitlera. Připomeňme si masakry našich četníků a vojáků, kteří se jim v tom snažili zabránit. A připomeňme si vlnu nadšení obyvatel česko-německého pohraničí, když Wehrmacht začal s obsazováním Československa. Šlo o zcela jednoznačnou vlastizradu a ještě něco víc, zradu přátel a často i rodinných příslušníků. Češi museli prchat z vlastních domovů, aby si zachránili život. Z řad sudetských Němců také vzešly velké postavy útlaku Čechů, jako byl Henlein. Velká část sudetských Němců tak má na rukou krev obyvatel Československa.
Nechme stranou, zda rozhodnutí o vysídlení sudetských Němců mimo území Československa byla snaha vítězných mocností odčinit zradu na spojenci vrcholící Mnichovskou dohodou, akt pomsty za zvěrstva spáchaná během období protektorátu, nebo pragmatické rozhodnutí, které mělo zabránit opakování situace z počátku války. Faktem je, že o odsunu nerozhodla československá vláda, ale byl součástí kapitulace poraženého Německa vůči vítězům. Od sudetských Němců jsme se dodnes žádné omluvy natož odškodnění nedočkali. Oni sami se tehdy rozhodli zradit svou vlast. Sami se tak připravili o všechna práva obyvatel Československa. Měli by tedy jednou pro vždy přijmout trest a přestat házet vinu na své oběti.
Ne vždy souhlasím s postoji a názory Václava Klause. Za jeho kritický a odmítavý postoj k požadavkům Landsmannschaftu si jej však vážím a minimálně v této rovině za ním jako prezidentem České republiky plně stojím.
Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje
0 příspěvků Vstoupit do diskuse
Komentovat článek
Tisknout