„Respektujeme běžnou zvyklost, kdy tyto paláce slouží jako representativní sídla zastupitelstev různých zemí, ale jsou stále českým majetkem. Odmítáme lichý argument německé vlády, která projevila zájem o koupi prý proto, že Lobkovický palác považuje za součást svých dějin, protože právě do jeho zahrad se v roce 1989 uchýlily tisíce občanů tehdejší NDR, aby si vymohly vystěhování do SRN. Podle stejné logiky by mohlo požádat Rusko o koupi Reichstagu, protože je přece součástí historie Rudé armády řekla,“ Jana Volfová.
„Myšlenka prodeje Lobkovického paláce je dnes, v době kdy výrazně upadá kvalita českého školství, skoro symbolická, vždyť v roce 1927 Lobkovicové budovu prodali za pro stát velmi výhodnou cenu československému státu, který ji koupil pro potřeby ministerstva školství a národní osvěty. Později zde sídlily Památkový úřad, Slovanský ústav, Archeologický ústav, Orientální ústav, Masarykova akademie práce a další. Možná se chce vláda spolu s Lobkovickým palácem zbavit i vzpomínek na vzdělaný a kulturní český národ, který byl schopen bojovat za svoji suverenitu a sebeurčení, protože země, která prodává tak výjimečné historické památky, zbavuje se nejen symbolů své historie, ale připravuje se tak na ztrátu suverenity a život v lokajském předklonu. To ale Suverenita (SBB) nikdy nedopustí,“ dodala Jana Bobošíková
Suverenita bojuje proti prodeji Lobkovickému paláci dlouhodobě, v roce 2010 měla Suverenita ve svém volebním programu odmítnutí výprodeje kulturních památek a varovala v této souvislosti před vlastizrádnou politikou pana Schwarzenberga a TOP 09.