Přes neúspěchy současného politického režimu, který nás chce naopak podřídit cizímu diktátu, ožebračuje nás a nabízí jen multikulturní zmar a zelenou bídu, vidíme zárodky pozitivní budoucnosti. Již ve dvou volbách za sebou dal národ jasně najevo, co si myslí o destruktivní činnosti současné pětikoaliční vlády, a vyjádřil touhu po převzetí této země zpět do rukou českého lidu.
Komenský předpověděl: „Vláda věcí tvých k tobě se zase navrátí, ó, lide český!“ A v těchto šlépějích jdeme. Krok za krokem. Naše cesta dosáhne cíle za rok ve sněmovních volbách na podzim.
A to bude jen začátek. Bude potřeba odvést mnoho práce, obnovit ztracenou důvěru občanů v tento stát a řešit systémové problémy, které tento režim zanedbával. Třeba takovou důchodovou reformu nelze vyřešit tím, že budeme neustále zvyšovat věk odchodu do důchodu a snižovat jeho výši. Potřebujeme totiž, aby na ty důchody někdo vydělával. Nedostupné bydlení demotivuje mladé lidi od toho, aby zakládali rodiny a měli děti. A to je ten největší problém, který doposud všechny porevoluční vlády zanedbávaly. Zpackaná digitalizace stavebního řízení tomu taky nepomohla.
Stavět byty a domy musí být co nejjednodušší. A současně se musí mnohem více zapojit veřejný sektor. Spolupracujme s obcemi a městy, aby stavěly nové byty a aby na to dostaly peníze ze státního rozpočtu. Jedině vytvořením dotované konkurence je možné snížit vysoké ceny bydlení.
Aneb jak řekl T. G. Masaryk, když přijel vlakem do čerstvě nezávislého Československa: „S bohem a do práce!“
Připomeňme si dnešní svátek, který byl začátkem suverénního státu. Určitě nikdo z těch, co tehdy byli u vzniku Československa, by nechtěl, abychom ohýbali záda před nesmyslnými a hloupými nařízeními, která nám život jen zhoršují, natož aby o nás rozhodoval někdo cizí.
Pojďme se vrátit k odkazu zakladatelů Československa, nezapomínejme, proč vznikl náš suverénní stát.