Tomio Okamura

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • SPD
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,94. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.02.2025 13:11:00

Odměna 11,5 milionu korun z veřejných peněz. Nehorázné

Odměna 11,5 milionu korun z veřejných peněz. Nehorázné

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k odměnám na Univerzitě Karlově.

 Odměna 11,5 milionu korun z veřejných peněz! Tak hlavně, že rektorka Univerzity Karlovy Milena Králíčková, která si spolu s vedením vyplatila nehorázné odměny ve výši 11,5 milionu korun z veřejných peněz (takže má větší příjem než prezident), v minulosti arogantně podala trestní oznámení na SPD, které pak policie hodila do koše jako neopodstatněné. Měla by okamžitě rezignovat a peníze vrátit!

A vyzývám Fialovu vládu a ministra školství Beka (STAN), aby provedli veřejný audit hospodaření veřejných vysokých škol, aby měla veřejnost informace, jakým způsobem se hospodaří s veřejnými prostředky.

Přes 150 zaměstnanců univerzity, tisíc studujících a čtyři stovky dalších lidí se v těchto dnech podepsali pod protestní dopis vymezující se proti odměnám 11,5 milonů korun pro vedení Univerzity Karlovy, které si vedení samo sobě odsouhlasilo a vyplatilo. Přitom plat mnoha běžných pracovníků univerzity nedosahuje ani minimální důstojné mzdy. Naštvanost na fakultě je obrovská.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama