Tomuto chce pravděpodobně zabránit i projekt architekta Jiránka, který v Tyršových sadech počítá mimo jiné s promenádou o rozloze skoro tří fotbalových hřišť. Není nic hezčího, než chodit v parku po betonu. Nejenom, že by promenáda mohla být řešena přírodní cestou ve formě drobných kamínků, jak je tomu dosud, ale také by její neuskutečnění bylo značnou úsporou v projektu.
Projekt revitalizace má nyní odhad nákladů necelých 70 miliónů korun. 85% z tohoto bude financováno z evropské unie. Ani toto však pro mne není důvod vyhodit prostředky poskytnuté z EU na projekt, který může být až o polovinu levnější a peníze poskytnuty na další projekty v rámci města Pardubic.
Projekty, které město zpříjemní a umožní lidem, zejména mladým rodinám s dětmi, setkávat se v prostředí zeleně a parků, namísto sezení na předzahrádkách s malým prostorem pro zábavu dětí i rodičů.
Pro mne jsou Pardubice město, které je pro žití rodin zatím nezajímavé. Neznám mnoho míst kam mohu jít s dítětem a nebát se, že vběhne pod kola aut, případně, že se stane jiné neštěstí na základě nevyhovujícího prostředí. Nepočítám v to samozřejmě místa v obchodních domech, která jen slabě nahradí volnost a tvořivost při zábavě a hraní s dětmi.
I z tohoto důvodu je revitalizace Tyršových sadů a prostředky na ni téma, které mne bude i do budoucna zajímat a to jak z hlediska zastupitelstva, tak občanů a občanských sdružení. Na tomto základě míním informovat i zde na svém profilu o dalším dění v projektu revitalizace Tyršových sadů a přivítám jakoukoliv iniciativu i od vás, obyvatelů a občanů Pardubic.