Prohlédli si celý areál nemocnice včetně místa, kde by mohl vzniknout domov pro seniory. Jak konstatoval hejtman Hašek, Jihomoravský kraj má zájem na udržení veřejnoprávního charakteru hustopečské nemocnice, která je od roku 2011 součástí krajského memoranda o poskytování zdravotnické lůžkové péče.
„Dnešní návštěva potvrzuje zájem kraje spolupracovat s městem Hustopeče na tom, aby tato nemocnice dál fungovala a měla veřejného zřizovatele. Teď se budou domlouvat konkrétní podmínky mezi zástupci města a kraje o tom, jak tento veřejný provoz bude v příštích letech vypadat. Umím si dobře představit fungování hustopečské nemocnice ve spolupráci s Nemocnicí Břeclav, je zde možnost provázání akutních i ambulantních výkonů a také zdravotnické péče a určitého typu sociální péče. Jsem přesvědčen, že kraj má lepší vyjednávací pozici směrem ke zdravotním pojišťovnám z hlediska budoucích smluvních vztahů pro zdejší zdravotnické zařízení. Zde v Hustopečích dlouhodobě chybí kapacity pro seniory. Umím si rovněž představit, že zde v nemocnici, respektive v bezprostředním okolí kraj do budoucna vystaví kapacitu pro seniory a ve zdejší nemocnici budeme aplikovat nový model zdravotně-sociálních lůžek, což je věc v České republice zatím nedořešená z hlediska financování. Společná pracovní skupina města a kraje by měla do poloviny února předložit výsledky své práce, aby je mohlo projednat únorové zasedání krajského zastupitelstva,“ řekl hejtman Hašek.
Podle radního Šlapala by po převzetí provozu nemocnice mohlo dojít k většímu propojení se sociálními službami. Jejich stávající kapacita ve městě je nedostatečná. „Pokud opravdu dojde k dohodě mezi městem a krajem o převzetí nemocnice, nabízí se varianta, že by domov pro seniory se zvláštním režimem mohl vzniknout," uvedl k situaci radní Marek Šlapal.
Městská nemocnice Hustopeče vznikla 1. listopadu 2000. Jejím zřizovatelem je Město Hustopeče. Jde o nástupní organizaci Nemocnice Břeclav - pracoviště Hustopeče.