„Inicioval jsem vznik pracovní skupiny, která se sejde nejpozději do 14 dnů a závazně stanoví další postup. Svého zástupce zde bude mít i sdružení Permanent. Prvním krokem by mělo být vyloučení bezprostředního ohrožení zdraví obyvatel. Dále je třeba jednoznačně prokázat, zda nepříjemný zápach vychází skutečně z firmy AZOS. Po té by mělo následovat měření konkrétních látek přítomných v ovzduší, které by mohly zápach vyvolávat. Plně chápu rozhořčení obyvatel Nymburka, kterým zápach silně znepříjemňuje život, a pevně doufám, že se nám podaří jim pomoci,“ řekl hejtman Miloš Petera.
Jednání se zúčastnil také starosta Nymburka Tomáš Mach, který ocenil iniciativu hejtmana Miloše Petery, jenž jednání svolal. „Jsem nesmírně rád, že naše jednání se díky panu hejtmanovi uskutečnilo. Obtěžující zápach naše spoluobčany velice trápí a lidé si stále více stěžují, že jim znepříjemňuje život. Věřím, že se nám podaří najít způsob, jak zápach snížit na minimum,“ uvedl starosta Nymburka Tomáš Mach.
Hejtman Miloš Petera zároveň přislíbil, že Středočeský kraj na potřebná měření zajistí finanční prostředky. Podle vyjádření soudního znalce bude totiž pravděpodobně potřeba provést speciální měření, které státní správa není schopna technicky zabezpečit. „Pokud by se podařilo prokázat, že zápach vychází skutečně z firmy AZOS a byly zde naměřeny hodnoty zdraví škodlivých nebo obtěžujících látek, mohl by kraj znovu otevřít řízení o integrovaném povolení,“ doplnil středočeský hejtman Miloš Petera.