ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.04.2015 11:01:13

Soutěž Škola udržitelného rozvoje kraje: 71 škol získalo certifikát

Soutěž Škola udržitelného rozvoje kraje: 71 škol získalo certifikát

Ve druhém ročníku soutěže Škola udržitelného rozvoje Středočeského kraje získalo ocenění 71 škol ze 75 přihlášených.

Výsledky vyhlásili koordinátoři environmentální výchovy (EV), kteří se koncem března sešli na krajském úřadu. Akce s názvem „Profesionalizace práce koordinátorů EV ve školách Středočeského kraje“, kterou kraj finančně podpořil a zaštítil ji statutární náměstek středočeského hejtmana pro oblast školství, mládeže a sportu Milan Němec (ČSSD) a náměstek pro životní prostředí a zemědělství Marek Semerád (ČSSD).

Už 7. setkání pedagogů, koordinátorů, zástupců Klubu ekologické výchovy a krajského Odboru školství, mládeže a sportu se zúčastnila také předsedkyně Finančního výboru Zuzana Nekovářová (KSČM) a předsedkyně Výboru pro regionální rozvoj Petra Šmejkalová (ČSSD). „Setkání koordinátorů se zapsalo do povědomí pedagogů ve Středočeském kraji. Dokladem toho je účast 104 pedagogů, koordinátorů a ředitelů z mateřských, základních i středních škol. Pozitivně lze hodnotit také narůstající zájem ze strany středních odborných učilišť a z integrovaných středních škol,“ řekl náměstek Milan Němec.

Více než čtvrtina z oceněných škol získala certifikát „Škola udržitelného rozvoje“ nejvyššího stupně, na druhý stupeň dosáhla přesně třetina škol a se III. stupněm se muselo spokojit 16 procent přihlášených středočeských školních zařízení. „Děkuji především pedagogům, kteří se ekologickou výchovou snaží našim dětem vštípit dobrý vztah a ohleduplnost ke svému okolí a přírodě,“ uvedl náměstek Marek Semerád.

Odměnou koordinátorům ze škol, které získaly certifikát I. stupně, bude série tří exkurzí zaměřených na poznávání přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Předběžný průzkum mezi školami ukázal zájem o exkurze v Černínském paláci a do Českého středohoří. Exkurze jsou finančně podpořeny projektem Středočeského kraje. 

Klíčovým manažerským tématem setkání byla Evaluace v environmentální výchově, pro letošní rok pro oblast managementu. Účastníci získali elektronické materiály s vytipováním vhodných indikátorů k posouzení úrovně řízení EV ve školách. Záměrem organizátorů akce bylo vytvořit materiál, který by byl inspirací pro školy Středočeského kraje a zároveň i celé České republiky.

Environmentálními tématy, která pro letošní rok vyhlásila OSN, je světlo a světelné technologie. Účastníci k nim získali informace a podněty, které mohou v rámci svého působení ve školách rozvíjet. Dalším tématem, o kterém na pátečním setkání informoval vedoucí tajemník České komise pro UNESCO Karel Komárek, je 70. výročí vzniku této organizace.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama