Zejména platů jejich zaměstnanců, které je podle názoru bývalého senátora Vladimíra Drymla, který je zároveň ředitelem vrchlabské nemocnice, diskriminační a v rozporu s pravidly EU i volné hospodářské soutěže.
„Nemocnice jsou akciové společnosti podléhající obchodnímu zákoníku a obrovské každoroční dotace na jejich činnost deformují pracovní trh ve zdravotnictví i nákupy přístrojů a materiálu. Zodpovědnost za možné úmyslné porušování zákona nesou zejména politici vedoucí Královéhradecký kraj,“ uvedl Vladimír Dryml.
Vzhledem k tomu, že dne 2. června 2015 bylo na tiskové konferenci Královéhradeckého kraje oznámeno zamítnutí této stížnosti, Česko-německá horská nemocnice Krkonoše ověřila tuto informaci ze zdrojů dostupných na webových stránkách EU. „Velmi nás zaskočilo, jaké údaje jsou v dokumentaci uvedeny. Z celého vyrozumění prakticky vyplývá, že Komise EU rozhodovala na základě podkladů dodaných Orgány ČR, které nejsou nijak specifikovány. V podstatě je tedy možné, že o tom jestli kraj rozděluje dotace téměř 250 mil. Kč ročně správným systémem, v důsledku doplnil informace přímo Královéhradecký kraj.
„Evropská unie dopřála našim úředníkům skutečný luxus, protože mohli sami odpovědět na otázku, zda vykonávají svou hospodářskou činnost poctivě, a dále již nikdo nepátral po pravdivosti údajů. Proti vyrozumění se odvoláme, a poukážeme na evidentní vazby mezi hejtmanem Lubomírem Francem a jeho stranickým kolegou Lubomírem Zaorálkem (oba ČSSD), kteří pravděpodobně společně odpovídali evropské komisi na žádost o dodatečné informace k naší stížnosti,“ potvrdil dnes jednatel nemocnice Jaroslav Fiala.