Připomeňme si, že problém s islamisty v Mali vznikl poté co Západ, tedy hlavně Velká Británie a Francie, s požehnáním USA, připravily pád libyjského diktátora Kaddáfího. Kaddáfí sice byl diktátorem, ale v posledních letech své vlády plně spolupracoval se Západem a zajišťoval Libyjcům (přes zřejmé kořistění jeho rodinného klamu ze státního rozpočtu) slušnou životní úroveň a úroveň zdravotní péče a vzdělání.
Libye se po jeho pádu vnořila do chaosu a výsledkem jsou jednak vlny uprchlíků, plavících se z libyjských přístavů ke břehům Evropy, a také to, že islamisté začali operovat v do té doby klidné africké zemi – v Mali.
ČR tak na svých bedrech ponese finanční zátěž vyplývající z problémů, které byly v Libyi vytvořeny některými evropskými velmocemi…
Čeští vojáci půjdou na území, kde je situace velmi nejistá
Pokud jde o misi na Golanech, kterou včera sněmovna také schválila, půjdou čeští vojáci na území, kde je situace velmi nejistá a kde se mnohou dostat do mlýnice mezi Izrael a vojska Islámského státu. Menší část této syrské hranice s Izraelem zatím ovládá Asadova armáda a větší část pak teroristická organizace An-Nusra, syrská odnož Al-Kajidy. S frontou An-Nusra má ovšem Izrael překvapivě dobré vztahy.
Pokud budou z úpatí Golan Asadova armáda i An-Nusra vytlačeny Islámským státem, budou vojáci české armády ve velmi nebezpečném pásmu na dostřel zbraní islamistických fanatiků.
Je třeba ještě dodat, že většina levicových voličů vojenské mise české armády nepodporuje a že je to pro ně důležitá referenční informace o tom, koho ve volbách volit…