Dřív nebo později pan hejtman ze své funkce odstoupí, což bude samozřejmě nejlepší jak pro něj, aby se svého obvinění v budoucnu zbavil, tak pro sociální demokracii. Podle mého názoru má Rozbořilův případ všechny rysy policejní provokace a je velmi zajímavé, jak hluboce informována jsou o tomto případu od prvních minut Babišova média…
Koulí na noze ČSSD jsou každopádně hlupáci typu L. Jelínka, který kdysi radil Špidlovi, jak se dostat v evropských volbách s ČSSD k osmi procentům hlasů, a dnes vyzývá k odstoupení hejtmana Rozbořila. Stejně jako jeho stranický šéf B. Sobotka.
Podle stanov ČSSD v každém případě, tedy i v případě hejtmana Rozbořila, platí presumpce viny, a podle toho by mělo probíhat jednání všech. Hejtman Rozbořil však jistě předsedovi Sobotkovi při jejich setkání uvede nejméně pět případů, včetně Sobotkových nejbližších přátel, funkcionářů ČSSD, kteří neodstoupili z veřejných funkcí a nepozastavili své členství v ČSSD, byť byli obviněni, anebo obžalováni, či dokonce i soudem odsouzeni.
Morálku je potřeba udržovat na příkladech. Pokud se udělá v jednom případě výjimka, tedy v případě přítele předsedy strany, tak se může udělat výjimka i v x jiných případech, což se bohužel stalo mnohokrát. Doporučoval bych vedení ČSSD nedělat žádné výjimky z tohoto pravidla a vrátit s e i k těm výjimkám, které v nedávné minulosti ČSSD nemálo poškozovaly.
Pan Jelínek dnes v Právu píše o tom, že vlastně volební výsledek v krajích byl pro ČSSD de facto stejný v roce 2012 jako v roce 2008. Ten rozdíl mezi volebním výsledkem těchto obou let byl ale 12 procent. V roce 2012 měla sociální demokracie v průměru o 2012 procent horší výsledek než 2008. Nebýt výtečného volebního výsledku komunistů, tak by ve dvanácti mimopražských krajích nebyla po volbách v krajské radě a v jedenácti by nestavěla své hejtmany…