Cílem návrhu zpravodajky Evy-Britt Svensson je řešení boje proti násilí na ženách na evropské úrovni. Její zpráva se zabývá základními problémy, které je třeba řešit, od domácího a sexuálního násilí až po násilí páchané na starších ženách či ženách s handicapem.
Komise také navrhuje opatření, která by měla pomoci lépe informovat zejména ty osoby, které s touto formou násilí mohou přijít do styku při výkonu své práce, zajistit jejich lepší vzdělávání a současně lepší péči a pomoc obětem.
Podle zjištěných údajů jen každá desátá oběť násilného chování vyhledá odbornou pomoc. Důvodem je především to, že většinou vůbec neví, jak svou situaci řešit. Násilí páchané na ženách však nepředstavuje pouze porušování základních práv těchto žen s nesmírně ničivými účinky pro jejich osobní život, ale má rovněž negativní důsledky pro osoby v jejich okolí, zejména děti.
"Násilí na ženách je bezpochyby závažným celospolečenským problémem. Údaje ve zprávě hovoří o každé čtvrté ženě, která v dospělosti zažila fyzické násilí, a více než deseti procentech žen, které se staly oběťmi sexuálního násilí. To jsou alarmující čísla, za kterými se skrývají konkrétní životní osudy. A proto jsem přesvědčena, že je potřeba odbourat tyto bariéry na straně obětí a vyslat jasný a silný signál do společnosti, že násilí se netoleruje," komentovala situaci na plenárním zasedání česká europoslankyně Olga Sehnalová.