Na schůzce, svolané jihomoravským hejtmanem Michlem Haškem, se zároveň domluvili na dalších krocích, které by tuto věc řešily systémově.
Výkonná ředitelka a.s. Automotodrom Ivana Ulmanová ocenila zájem poslanců o budoucnost Velké ceny ČR a v debatě se zákonodárci vysvětlila důvody, kvůli kterým vznikla celá kauza financování Velké ceny.
Výsledky jednání shrnul hejtman Michal Hašek následovně: „Požádal jsem všechny poslance z Jihomoravského kraje, abychom se sešli a pomohli vyřešit problém další existence Velké ceny ČR. Jsem velmi rád, že dorazili kolegové ze všech parlamentních stran, kteří byli zvoleni v Jihomoravském kraji. Dohodli jsme se na tom, že chceme zachovat Velkou cenu a uděláme maximum pro to, aby se našlo financování ze státního rozpočtu. Kraj i město Brno podporují podle možností ze svých rozpočtů každoročně Velkou cenu a teď jde o to, abychom její existenci umožnili i díky dotaci ze státního rozpočtu,“ zdůraznil hejtman a uvedl, že vedle ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy budou poslanci jednat nově s ministerstvem dopravy, s ministerstvem pro místní rozvoj a také s ministerstvem průmyslu a obchodu.
„Kolegové z vládní koalice se pokusí otupit hrany u ministra financí Miroslava Kalouska a samozřejmě zkusíme oslovení státních podniků, které bez problémů financují jiné velké sportovní a kulturní akce v České republice. Tak jako jsme zde byli jako poslanci napříč politickým spektrem se domníváme, že i Velká cena by si zasloužila takovouto soustředěnou podporu státu. Sejdeme se zhruba za tři týdny, v mezičase proběhnou schůzky se členy vlády, jednání s příslušnými státními podniky. V druhé polovině dubna už bude jasněji, zda a jaká částka by mohla v příštím roce pomoci zachování existence Velké cen v Brně. To je ale jenom krizové řešení pro příští rok. Nám jde teď o víc. Až se nám podaří Velkou cenu zachránit, chceme systémové řešení pro takovéto velké společenské, sportovní nebo kulturní akce,“ uzavřel hejtman Hašek.