Po osmi letech tedy kraj ušil horkou jehlou koncepci rozvoje zdravotnictví.
Jak sami zástupci kraje přiznali, smyslem dokumentu není nastartování koncepčního rozvoje zdravotnictví, ale pouze uspokojení dotačních požadavků.
„Poslední pokus o vypracování strategie zdravotnictví se odehrál v období 2004 – 2008, nebyl však zastupitelstvem schválen, pouze vzat na vědomí. Za dalších osm let nebylo vedení kraje schopno předložit žádný materiál, podle kterého by se mělo středočeské zdravotnictví dlouhodobě rozvíjet. “ uvádí kandidát na hejtmana a lékař Petr Tiso (TOP 09), a pokračuje: „Středočeským krajským nemocnicím chybí promyšlená spolupráce s pražskými nemocnicemi a zdravotními pojišťovnami. Investice často vyžadují příliš vysoké provozní náklady, jen nové pavilony jsou dotovány sty miliony ročně. Situaci nezlepší ani vynucená krajská zdravotnická strategie 2014 – 2020 kvůli možnosti čerpání peněz z EU, která je zpracovaná jen formálně.“
Je neuvěřitelné, že z prostředků kraje a externích zdrojů byly do středočeských nemocnic investovány miliardy korun, a to bez přijaté strategie. „Jde o fatální selhání vedení kraje, neboť vydávat po celé roky takové finance do nekoncepčně řízeného systému nemá nic společného s efektivitou a transparentností“, říká Petr Tiso.
„Možná také proto se odehrály kauzy krabic s vínem, možná proto chybí peníze na další oblasti, o které se má starat kraj – např. dopravní infrastrukturu, střední školy či regionální rozvoj. Možná proto chybí peníze i na odměňování středočeských zdravotníků. Letité nekoncepční řízení krajského zdravotnictví chceme po krajských volbách zásadně změnit,“ uzavírá lídr kandidátky TOP 09 Petr Tiso.