Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D.

  • SOCDEM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.06.2017 12:29:00

Cílem je zohlednit nové okolnosti v boji proti dopingu

Cílem je zohlednit nové okolnosti v boji proti dopingu

Projev na 57. schůzi sněmovny 8. června 2017 k Vládnímu návrhu, kterým se předkládají Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací změny Přílohy I Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu:

Dovolte, abych představila vládní návrh zákona, kterým se předkládají Parlamentu, pardon, vládní návrh, kterým se předkládají Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací změny Přílohy 1 Mezinárodní úmluvy proti dopingu ve sportu. Jedná se o sněmovní tisk 1093, první čtení.

Mezinárodní úmluva proti dopingu ve sportu byla přijata na konferenci UNESCO v roce 2005, je mnohostrannou smlouvou, která vstoupila pro nás v platnost v roce 2007. Cílem je zohlednit nové okolnosti v boji proti dopingu, také posílit antidopingové organizace národní a vytvořit smluvní rámec pro společný boj vládních i nevládních organizací proti dopingu.

Nedílnými součástmi jsou přílohy zakázaných látek nebo mezinárodního standardu pro terapeutické výjimky.

Úmluva patří do kategorie smluv, jejichž přijetí - nebo nepřijetí jejich změn je podmíněno souhlasem Parlamentu České republiky a ratifikací prezidentem republiky. Přílohy jsou nedílnou součástí. Proto je nutno z hlediska jejich změn také tento postup použít.

V souvislosti s vývojem dopingových látek a metod v oblasti sportu je Příloha 1 Úmluvy aktualizována každoročně. To je také předmět návrhu, který předkládám. Změny přílohy aktualizují a doplňují přílohu o nově zařazené látky a metody s dopingovým účinkem.

Konkrétně došlo k uveřejnění jmenovitého výčtu látek ve skupině steroidů a upřesnění některých kvantitativních limitů. Tyto změny přispějí k vyjasnění některých sporných ustanovení nebo vykládání pravidel v oblasti antidopingu. Předložený materiál nemá dopady na státní rozpočet ani veřejné rozpočty a vzhledem k tomu, že se jedná o každoroční aktualizaci Úmluvy, která je v podstatě technického charakteru, dovolila bych si navrhnout zkrácení lhůty pro projednání ve výborech na 30 dnů.

Děkuji za pozornost a podporu v prvním čtení.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama