"Nechybělo přitom mnoho a možnost využití pomoci z Fondu solidarity nám protekla mezi prsty," řekl po hlasování Kožušník. "Celková výše škod v Česku byla odhadnuta na 10,9 mld. korun, což však představuje jen 0,3% českého HDP, nejednalo se tedy podle evropské legislativy o "závažnou přírodní katastrofu", u níž je pomoc z Fondu solidarity prakticky samozřejmostí. Nakonec však Komise uznala, že region byl zasažen mimořádnou katastrofou, která postihla podstatnou část obyvatelstva a má závažné a trvalé následky na životní podmínky a hospodářskou stabilitu regionu."
Podle Edvarda Kožušníka má největší zásluhu na tom, že se České republice podařilo získat tak významnou sumu na odstranění škod, zejména samospráva, která velmi statečné zvládla celou povodňovou situaci, a také vláda, která se v této otázce ukázala jako velmi akceschopná. "Jsem velmi potěšen, že vláda včas zareagovala na výzvu, kterou jsme iniciovali společně se starostou Frýdlantu Danem Ramzerem a dnešním 1. místopředsedou Senátu Přemyslem Sobotkou. Stihnout v takto krizové situaci desetitýdenní lhůtu pro podání žádosti o prostředky bylo pro Českou republiku velmi náročné. Zejména bych rád pochválil samosprávu za to, jak rychle dokázala vyčíslit povodňové škody na veřejném majetku. Bez osobního nasazení zástupců samosprávy bychom o prostředky z Fondu solidarity pro Liberecký kraj přišli," dodal Kožušník.
"Také bych rád poděkoval svým kolegům v Evropském parlamentu, kteří svým hlasováním pro pomoc povodní zasaženým severním Čechám vyjádřili svou solidaritu s občany v tomto regionu žijícími," uvedl po samotném hlasování Kožušník.