Olga Sehnalová (ČSSD), stínová zpravodajka návrhu za politickou skupinu sociálních demokratů (S&D), před hlasováním prohlásila: „I když běžně považujeme služby a výrobky jako počítače, chytré telefony, bankomaty nebo parkovací automaty za samozřejmé, lidé s postižením musí denně čelit obtížím s přístupem k těmto výrobků a službám. Do roku 2020 přitom bude určitým stupněm zdravotního postižení trpět až 120 milionů Evropanů.“
„Výsledek dubnového hlasování ve Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů byl pro mne velké zklamání. Europoslanci z pravicových frakcí oslabili původní návrh Komise, což je pro nás nepřijatelné. Jako sociální demokraté hájíme mnohem ambicióznější podobu aktu a předložili jsme proto pozměňovací návrhy k posílení textu. Chtěli bychom mimo jiné dosáhnout, aby navrhovaná opatření brala plně v potaz také potřeby starších občanů, ale také například těhotných žen,“ vysvětlila Olga Sehnalová, která byla stínovou zpravodajkou v hlavním Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů i ve Výboru pro dopravu a cestovní ruch, který přijímal k návrhu směrnice stanovisko.
„Chtěli bychom také zabránit vzniku obecných výjimek z plnění povinností této směrnice a dosáhnout toho, aby požadavky na přístupnost splňovaly všechny společnosti, bez ohledu na jejich velikost,“ doplnila Olga Sehnalová.