Původní obsah měděných tubusů vyjmutých z makovic věže Staroměstské radnice byl uložen do depozitáře Archivu hlavního města Prahy. Materiály ukládané do zlacených makovic při opravách Staroměstské radnice – v letech 1949 a 1984 nahradili archiváři věrnými kopiemi.
„Opravy věže jsme zahájili v dubnu. Do konce roku by měla být hotová fasáda, v polovině prosince otevřeme ochoz věže Staroměstské radnice, aby si návštěvníci hlavního města mohli vychutnat vánoční atmosféru Prahy. Rekonstrukce vnitřku ještě chvíli potrvá, protože je to přece jenom velice členitý a historický prostor, kde musíme respektovat pokyny památkářů, ale věřím tomu, že do oslav stého výročí Československé republiky bude všechno hotovo," prozradila úvodem primátorka Adriana Krnáčová. „V únoru, s ohledem na tzv. low season, kdy do naší metropole nejezdí tolik turistů, se restaurátoři pustí do oprav orloje.“
Do schránek uložili archiváři poselství současné městské rady, informace o stavbě, fotografie, noviny a také fragment primátorského řetězu. Zhotovitelé stavby do schránky vložili i současné mince a bankovky a restaurátoři i svá osobní poselství. Využita také byla zpráva dělníků z roku 1984, kteří si posteskli nad cenou piva. Praha v reakci na to budoucím generacím v pamětním listu vzkázala: „O 33 let později se dál točí Země kolem Slunce, orloj na Staroměstské radnici i to pivo, jen za něj už neplatíme 4,80 Kčs, ale 33,41 Kč.“
Na výběru předmětů se podíleli zástupci hlavního města, společně například s kolegy z Archivu hlavního města, týmem primátorky Krnáčové, radního Wolfa ale i zástupci zhotovitelů stavby. Vycházeli přitom z obecných zvyklostí i z toho, co bylo v tubusech nalezeno letos v září.
„Vyhodnotili jsme to, co se do takovýchto schránek dává, s ohledem právě k historii. Dříve se také dávaly tiskoviny, mince, krátké vzkazy budoucím generacím. Nakonec jsme nevyužili digitálních technologií, ale pokračovali v tradici, která je zde nějakých 600 až 700 let od doby, kdy věže vznikaly,“ doplnil radní.