MUDr. Olga Sehnalová, MBA

  • Kroměříž
  • zastupitelka města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.02.2018 14:35:00

Cíl je ještě poměrně daleko, byť jsme k němu blíže než v roce 2011

Cíl je ještě poměrně daleko, byť jsme k němu blíže než v roce 2011

Vyjádření Olgy Sehnalové k tiskové konferenci Věry Jourové na téma dvojí kvality

Komisařka Věra Jourová, do jejíž agendy spadají otázky spravedlnosti, spotřebitelů a rovnosti žen a mužů, dnes v Praze na tiskové konferenci představila další kroky akčního plánu, kterým Evropská komise chce přispět k řešení tzv. dvojí kvality potravin.

„Komisařka Jourová dnes na tiskové konferenci oznámila záměr zařadit dvojí kvalitu na seznam zakázaných praktik ve směrnici o nekalých obchodních praktikách. Tento její záměr vítám, nicméně si dovoluji upozornit, že ještě zdaleka nemá v evropských institucích vyhráno. Toto řešení osobně od počátku podporuji a bylo zmíněno jako jedna z možností v právní analýze dvojí kvality, kterou jsem nechala vypracovat právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci na jaře loňského roku. Evropský parlament nyní vypracovává vlastní zprávu o dvojí kvalitě, jejíž jsem zpravodajkou. I zde se možnostmi řešení budeme zabývat. Je nutné ovšem poznamenat, že dnes oznámený záměr paní komisařky musí nejprve podpořit Komise jako celek a musí na něm nalézt shodu i členské státy v Radě a Evropský parlament. Děkuji v této věci paní komisařce za dosavadní spolupráci, ale varuji před přílišným optimismem. Cíl je ještě poměrně daleko, byť jsme k němu blíže než v roce 2011, kdy jsem poprvé Evropskou komisi ohledně dvojí kvality interpelovala," okomentovala dnešní vyjádření Olga Sehnalová (ČSSD), členka Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele Evropského parlamentu.

Europoslankyně Olga Sehnalová, která na téma dvojí kvality značkových výrobků, zejména kvality potravin, upozorňuje od roku 2011, připravuje v Evropském parlamentu k tématu nelegislativní usnesení. To bude vůbec prvním komplexním dokumentem, který připraví k tématu některá z institucí EU. Reagovat bude mimo jiné na soubor pokynů k uplatňování právních předpisů EU v oblasti potravin a ochrany spotřebitele v případech dvojí kvality výrobků, které 26. září loňského roku zveřejnila Evropská komise, ale také na dosavadní průzkumy, které byly uskutečněny už v desítce zemí EU.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama