„Neseďte za pecí a jeďte se podívat, jak se žije i jinde v Evropě. Myslím, že je to opravdu příležitost, kterou by bylo škoda nevyužít," uvedla poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová.
“Velmi oceňuji i to, že tvůrci projektu nezapomněli ani na mladé se zvláštními potřebami, a že se tedy mohou hlásit například i lidé se sníženou pohyblivostí nebo se zrakovým postižením, kteří budou mít nárok na dodatečnou podporu,” zdůraznila poslankyně.
Přihlášky je nutné podat prostřednictvím Evropského portálu pro mládež v období od 12. června do 26. června. Přihlásit se může jednotlivec i skupina, k přihlášce je přitom potřeba doplnit více podrobností o plánované cestě a odpovědět na pět vědomostních otázek souvisejících s Evropským rokem kulturního dědictví 2018 a iniciativami EU zaměřenými na mladé lidi.
Vybraní cestovatelé pak musí svou cestu zahájit v období od 9. července do 30. září 2018, a po cestě se stanou ambasadory projektu, kteří by měli sdílet své zážitky s ostatními vrstevníky. Více informací naleznete ZDE.