Za největší úspěch lze považovat 19 nových nájemníků seniorského věku, kteří byli dříve nuceni bydlet v nevyhovujících podmínkách na ubytovně.
Daří se také spolupráce s městskými částmi. „Jsem rád, že se nám daří lépe spolupracovat s městskými částmi při řešení bytové nouze jejich občanů. Postupně s nimi uzavíráme memoranda a podali jsme evropský projekt, který by měl zajistit rozvoj kontaktních míst pro bydlení. Snažíme se uplatňovat princip subsidiarity, kdy o nejakutnější případy by se měly starat v prvé řadě městské části samy, a více pomáhat těm, které to dělají. Bohužel, stále čelíme nezodpovědnosti některých městských částí, které pomáhat nechtějí a svůj bytový fond radši rozprodávají. Chtěl bych na ně proto apelovat, aby změnily svůj přístup,“ uvádí radní pro oblast bydlení Adam Zábranský.
Zásadním krokem v zavedení smysluplné bytové politiky bylo uvést pravidla pronájmu bytů hlavního města do souladu se zákonem. Na základě kontroly uskutečněné Ministerstvem vnitra na podzim roku 2018 totiž vyšlo najevo, že v původních pravidlech je až 33 neshod. Nová pravidla, která Rada hl. m. Prahy schválila již v březnu, obsahují transparentní bodový systém pro byty pro osoby v sociální tísni, kladou důraz na spolupráci s městskými částmi a provazují bydlení a sociální práci. Celý postup je teď tak jednotný a přehledný.