Vybudovat propojení bylo možné jen díky spolupráci města, městské části a Správy železnic, která zde kromě nové nádražní haly, jejiž skelet je už viditelný z blízkého okolí, buduje také důležité železniční spojení na letiště a směrem na Kladno. Právě díky železniční estakádě v tomto úseku bylo možné přidat podchod a propojení.
Zkratka navíc vede v linii budoucí ulice Nicholase Wintona, britského hrdiny, který zachránil od hrůz koncentračního tábora 639 československých dětí židovského původu tím, že jim zajistil azyl ve Spojeném království. Jeho hrdinský čin připomíná i umělecké dílo v podchodu.
Wintonovy děti v roce 1939 odjížděly z Hlavního, tehdy ještě Wilsonova nádraží. Na smutnější příběhy ale vzpomíná právě nádražní hala v Bubnech, odkud z Prahy v roce 1941 vyrazil první deportační transport s židovskými obyvateli. Do ghetta v polské Lodži odvážel tisíce mužů, žen i dětí. Válku přežilo pouze 24 z nich. V roce 1945 odtud při odsunu odjížděli zase pražští Němci.
Věřím, že se zkratka, ulice, ale i nádraží hala stanou místy, která vzhledem ke svojí historii, ale i poloze, budou především spojovat. Městské čtvrti i lidi.