Mgr. et Mgr. et Mgr. Tomáš Zdechovský, Ph.D., MBA

Poslanec EP a člen předsednictva KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,9. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.07.2016 16:58:02 - Ruda Neruda

K dotazu Jana Dušana

Pane Zdechovský, video o tom, jak se hlasovalo v UK parlamentu po svržení Janukoviče viděli všichni i v Horní Dolní. Vy ne? Určitě ale umíte s Googlem. Souhlasím s vámi, že obsazení cizího státu je nepřijatelné. Jak se tedy díváte na obsazení Afghánistánu a Iráku? A netvrďte, prosím, že to byla záchranná operace na podporu demokracie. V uvedených zemích se po zásahu nic demokratického neudálo - spíše naopak. Britové se už omluvili. Takže podle vás, jestliže tuto agresi tolerujeme, nejsme demokratická země. S tím by se dalo souhlasit. Děkuji za vyčerpávající odpověď.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

20.07.2016 15:35:49 - Mgr. et Mgr. et Mgr. Tomáš Zdechovský, Ph.D., MBA
Vážený pane Rudo Nerudo, 
Vámi zmíněné video nemění nic na tom co jsem řekl. Samozřejmě, že po obsazení Afghánistánu a Iráku se udála řada obrovských chyb. O tom asi nikdo nepochybuje. Opravdu si ale myslíte, že se v obou zemích nic demokratického neudálo? V Iráku i Afghánistánu se např. alespoň uskutečnily volby, čímž nepopírám, že ke standardní svobodné a demokratickým společnostem mají obě země také zatím velmi daleko. V případě Afghánistánu nebylo ve své době jiné řešení, než boj s talibanem a Saddám Husajn také byl všechno, jen ne nevinný. Navíc se v případě Iráku i Afghánistánu nejednalo o anexi - násilné připojení k území cizího státu. Právě anexe byla problém, na který jsem upozorňoval v předchozích příspěvcích. 
S pozdravem Tomáš Zdechovský