Společná azylová politika EU
Dobrý den, zajímalo by mě vaše hodnocení současného stavu společná azylová politiky EU návrhy, co by se podle vás dalo zlepšit. k Děkuji, že se dotazům nás obyčejných lidí věnujete. Novák
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
20.07.2016 15:56:14 - Ing. Antonín Seďa
To, co je potřeba udělat ihned, je zajistit stoprocentní ochranu vnější hranice EU. Dokonce bych šel tak daleko, že ty země, které toho nejsou schopny, by měly odejít ze schengenského prostoru. Tohle se mělo udělat před rokem a půl a byl by klid. Co se týče současných návrhů EU k řešení migrační krize či úprav společné azylové politiky, pak pozitivně hodnotím posílení Frontexu a vytvoření evropské pohraniční stráže, problém mám pouze v otázce kapacit, které jsou vyloženě poddimenzované. Takže platí věta v úvodu mé odpovědi. Otázka nové azylové politiky je spíše během na několik let, protože existují dublinské dohody, které by bylo třeba pozměnit a to si vyžádá hodně času. Myslím si, že země jako ČR, Maďarsko, Slovensko či Polsko mají své národní azylové systémy v pořádku, takže od nás by se zbytek EU mohl učit. A je také nutno přiznat, že teroristické útoky, které proběhly ve Francii či Belgii způsobili či zorganizovali jejich občané, i když původem u jiných zemí. Takže takto pojatá migrační a azylová politika nevyřeší všechny současné neduhy systému a nevyřeší nepovedenou politiku řady západních evropských zemí. Návrhy na přerozdělování uprchlíků či "dotování" přijatých uprchlíků považuji za chybu, která neřeší příčiny krize. A co by se dalo ještě zlepšit? Určitě vzájemná spolupráce zpravodajských služeb, boj proti organizovanému převaděčství, vybudování detenčních zařízení či uprchlických táborů v zemích mimo EU, sdílení dat a vybavení lepší monitorovací technikou. A také je nutno striktně oddělit lidi, žádající o azyl podle mezinárodních konvencí od ekonomických migrantů.