Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.08.2016 18:15:09 - Iva Káraná

Vámi používaný termín --- Je rozdíl mezi "Muslimy a Islámisty" ?

- je nedefinován a tudíž jen propagační floskule ...
Hodně lidé V ČR si myslí, že ten rozdíl ve =vražednosti= je stejně veliký jako rozdíl mezi "Nacisty a SSmany.
Nebo je menší ?
Zlí jazykové sice tvrdí že Islámista-džihádista je muslim co prošel rychlokursem CIA nebo GID (Ri'āsat Al-Istikhbārāt Al-'Āmah) pro džihádisty , ale vzal jim roha a šel loupit a vraždit pro Alláha místo boje pro šejky SA či USA. Ale kdo ví , v USA a CIA v tom islámismu mají "wahábský zmatek" takže se Vaší terminologii, že je rozdíl mezi "Muslimy a Islámisty" nedá věřit.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

02.08.2016 19:06:19 - Ing. Antonín Seďa
 Zase překrucujete má slova. Já tvrdím, tak jako odborníci orientalisté či zpravodajci, že je rozdíl mezi islámem a radikálním islamismem. To je něco jiného. A rozhodně bych zde přestal srovnávat nacisty a jejich SS hordy. Ano, souhlasím, že existují rozličné spiklenecké teorie a myslím si, že USA raději budou podporovat radikály než komunisty. Těch se bojí jako čert kříže a zřejmě vědí proč. Ale rozhodně bych odlišoval saudský wahábismus, což je ortodoxní islám, a to sunnitský. A opravdu si nemyslím, že USA či CIA v tom mají zmatek. Vždyť Saudové jsou v mezinárodní koalici v boji proti Daesh, KSA bojuje proti terorismu na vlastním území a rozhodně upřednostňují islám jako náboženství před radikalismem. Jestli někdo používá propagační floskule a já bych dodal i populistické, pak jsou to nezodpovědní politici, jejichž jediným zájmem je na sebe upozornit. Připomenu, že právě šíření strachu a nenávisti je hlavním cílem terorismu a radikálů, a to nejen bojovníků ISIL. Ale i Talibanu či jiných islamistických bojovných skupin. To, co je pro nich pohromou, je šíření osvěty mezi lidmi, spotřební způsob života a nedodržování starých kulturních a náboženských pravidel. Toho se opravdu bojí a proto v řadě muslimských zemí používají násilí a zastrašování, jako šíření náboženské osvěty. A velký problém je, že v řadě zemí není odděleno náboženství od exekutivy a stává se legislativní normou života.