pane Hermane
Nevím jakou demokratickou alternativu k otázce prosazení lidských práv máte na mysli " k mému předchozímu dotazu" Jistě snad ano, ale dosavadní zkušenost hovoří o statisících mrtvých. Tím se nijak nezastávám totalitních režimů, jak sekulárních tak náboženských, obojí jsou v každém případě nelidské. Jistě vždy můžete tvrdit že položili životy za správnou věc,-- nebýt toho že se jich nemůžete zeptat nebyl li by jim milejší blbý ale přesto život a nebýt toho že smrt si nevybrali. Ona demokracie a demokratické myšlení je stav mysli. K tomu člověk musí dospět a my nemíme silou a vylhanými motivy podněcovat či platit revoluce. Osobně si demokratickou změnu představit dovedu, ovšem jen v případech kdy většina a to velká a převážná je schopna a ochotna ctít demokrratické principy. I u nás se zdá že část tzv. elit toho není schopna zvláště v případě volby prezidenta republiky a to máme téměř stoletou demokratickou zkušenost. Bolševismus pomíjím protože v lidech toto vědomí nepotlačil. Co u Vás
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
26.10.2016 7:39:18 - Mgr. Daniel Herman
Nejlepším způsobem ke změně situace jsou demokratické volby. Pokud není možné je uskutečnit, pak je třeba se snažit o změnu situace tak, aby bylo možno svobodné volby konat.