Jak je to s křesťany v muslimských zemí, když většina je mírumilovná? Tak proč jsou pronásledování??
Dobrý den,pokud se tak tvrdí, že Islám znamená mír -popravdě dle jejich vyjádření jen "příměří", tak mi vysvětlete, proč v muslimských zemí je trestáno stavění kostelů, proč jsou diskriminování křesťané, proč jsou pronásledování křesťané a atheisté či jiní vyznavači náboženství? Vražděni, jsou jim násilně zabírány pole a domy? Proč, když se tak tvrdí od Evropských politiků, že není problém v islámu? Víte, činy společnosti jsou více než slova, což znamená, že většina muslimů je antisemistická, násilná. Již v západních zemí, je jasně vidět, že muslimové/afričané používaí násilí, zastrašování na původním obyvatelstvu a z neznámého důvodu se jich soudy bojí. Proč, když se tvrdí, že většina je mírumilovná? Tak proč vidíme, jak se západní státy hroutí? Víte, mluví se o západních hodnotách, ale my nechceme západní hodnoty, ani se k nim nehlásíme, my se hlásíme ke křesťanským tradicím-kde rodina je základem státu, lidé max.chtějí západní výplaty. Chápe to?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
01.11.2016 13:46:01 - Ing. Antonín Seďa
Je třeba rozlišovat islám jako náboženství a islamismus, jako politické prosazování islámu do chodu celé společnosti. Pak je krok k radikálnímu islamismu, což je šária a džihád, nebo-li svatá válka. Existuje několik islámských zemí , kde je striktně odděleno náboženství, tedy islám, od politiky a vedení země. Příkladem je Turecko, Libanon, Jordánsko a byla to i Sýrie a Libye. Na straně druhé existují země, jako Saudská Arábie, kde je namísto ústavy a právního řádu užíváno právo šária. Takže z tohoto pohledu nelze vše paušalizovat. Proto také existují země, kde vedle sebe mohou žít lidé s rozličným náboženstvím a kde neexistuje náboženská genocida. A k ještě je nutno připomenout, že po staletí zuří války a nepokoje mezi sunnity a šítty, příkladem je boj v Jemenu, Sýrii či Iráku, či vznik ISIL. Jinak souhlasím, že islám je velmi odlišný od křesťanství či judaismu a že je velmi těžké soužití velkých skupin obyvatel. To, co lze a s čím jsou pozitivní zkušenosti, je integrace rodin či menších skupin. Ty sice doma žijí podle islámu a jejich pravidel, ale navenek respektují a musí respektovat zákony země, ve které žijí a pracují. Ovšem totéž platí i o komunitách křesťanských v muslimských zemích.