Náboženství mít a nebo nemít? Zakázat Ústavou ?
Dobrý den,mám takový dotaz, co je a není náboženství. Jelikož u islámu vidíme, že se objevuje politický islám za zástěrkou jen vyznání, je třeba udělat radikální krok. Násilí muslimů se stupňuje s jejich počtem, takže pokud chceme mít rovnoprávnost mužů, žen a stejný zákon pro všechny (který není uplatňován-pro nel.migranty a muslimy se zákon ohýbá) je třeba změnit Ústavu, za veškerý zákaz náboženství. Tím se zabijí všechny mouchy jednou ranou, pro všechny stejná pravidla. Nikdo pak nemůže říci, že se cítí diskriminován. Kdo bude chtít se modlit a vyznávat, může to praktikovat v soukromí, myšlenky zakázat nejde, ale tím se odbourá veřejný náboženský život, týkající se celé společnosti. Předejdeme všem problémům....
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
31.10.2016 19:24:10 - Mgr. et Mgr. et Mgr. Tomáš Zdechovský, Ph.D., MBA
Dobrý den, paní Karolínojestli Vám dobře rozumím, chcete zrušit svobodu vyznání. Pro Vaši informaci, takovou politiku už pár lidí uplatňovalo. Jedním z nich byl Enver Hoxha, albánský komunistický diktátor. Náboženská svoboda je jedním z pilířů existence každé svobodné společnosti. Zákazem náboženství pod záminkou boje proti politickému islámu nezabijeme dvě mouchy jednou ranou, jak Vy říkáte, ale svobodnou společnost jako takovou. Předpokládám, že by se Vám nelíbilo, kdyby byla pod jinou záminkou zrušená svoboda projevu a Vy byste zde na PL či jinde nemohla vyjadřovat své postoje.
S pozdravemTomáš Zdechovský