Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

14.11.2016 12:09:05 - laco

Zahraniční politika a Sýrie

Se zvolením nového amerického prezidenta Donalda Trumpa, mění svou zahraniční politiku vůči Sýrii dosluhující prezident USA Obama. Souhlasí s bombardováním umírněné opozice a dle informací z amerických médií nařídil fyzické odstranění některých předáků umírněné opozice. Nový prezident Donald Trump umírněnou opozici v Sýrii řadí k islámským teroristům a syrského prezidenta, k němuž nemá mnoho sympatií, řadí ke spojenců v boji proti Islámskému státu. Bude se pod vlivem těchto skutečností měnit i zahraniční politika ČR ve vztahu k Sýrii a islámským teroristům? Ptám se z toho důvodu, že zahraniční politiku má ve vládě v gesci ČSSD.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

14.11.2016 13:06:21 - Ing. Antonín Seďa
 Nemyslím si, že je změna zahraniční politiky USA. Předně, USA i ČR je součástí mezinárodní koalice proti ISIL. Součástí je i RF, armáda Sýrie i opoziční skupiny. Nicméně máte pravdu v tom, že je nutno rozlišovat i v řadách opozičních skupin. Ty jsou pro reformní, ale i teroristické. A tyto "teroristické" skupiny jsou v hledáčku USA i celé mezinárodní koalice. Někde jsem četl, že celkový počet "opozičních" skupin je několik stovek. Zahraniční politika ČrRje konzistentní a není závislá na politice USA. O tom například svědčí i naše stále fungující velvyslanectví v Sýrii. Z tohoto pohledu se spíše vede dialog o uspořádání Sýrie po porážce bojovníků IS. Tam připouštím, že mohou být a jsou rozpory. A to nejen mezi USA a RF, ale i RF a EU či mezi některými zeměmi EU a USA.