Který z nich?
V poslední době se v našich médiích objevují hodnocení německých politiků působících v novodobé historii Evropy. Mezi dva nejznámější německé politiky, kteří se negativním způsobem zapsali do historie Evropy, jsou zařazováni Adolf Hitler a Angela Merkelová. Který z těchto politiků, dle Vašeho názoru, způsobil obyvatelům Evropy větších škod? Se škodami, které Evropě způsobil Adolf Hitler, se občané evropských států vypořádali. Myslíte si, že se v dohledné době Evropa vypořádá i se škodami, které ji přistěhovatelskou politikou Merkelová způsobila?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
22.12.2016 11:24:43 - Ing. Antonín Seďa
Nacista Adolf Hitler byl zrůdou německého národa, i když byl původem Rakušan. Osobně si nemyslím, že se svět vypořádak s miliony mrtvých a s tragédiemi, které fašismus přinesl. Stačí se zastavit v muzeu holokaustu v Jeruzalémě či v Terezíně. Tohle se nedá zapomenout a každý zodpovědný politik by měl hrůzy každé války, zejména 2. světové připomínat. A.Merkelová podle mého názoru není zodpovědná za migrační vlnu a problémy s tím spojenými. Je nutno rozlišovat příčiny a pak následky. Připouštím, že se A.Merkelová a její vláda mílila, protože podcenila rozsah a důsledky nelegální migrace. Nicméně příčiny migrace je nutno hledat jinde. Především je to bezpečnostní situace , kde jsou vražděni civilisté a ti utíkají z těchto válkou a ozbrojenými konflikty postižených zemí. Tyhle bych označil za opravdové uprchlíky, kterým je nutno pomáhat. Druhým problémem je prosazování "západních demokratických hodnot" v zemích, kde je jiná náboženská, společenská i politická kultura. To způsobilo "rozvrat" a nestabilitu zemí, i když je nutno zároveń dodat, že západní demokratická civilizace nemůže zavírat či přivírat oči před porušováním základních lidských práv a náboženských svobod. Ttao nestabilita umožnila vznik teroristických orgaizací, zejména ISIL. Ten způsobil nastolování radikálního islamismu a způsobl obrovský exodus v regionech, kde ISIL vládl či vládne. Dalším důvodem a ne nepodstatným, je "odklon" mladé generace od tradičního pojetí islámu. Globalizace přinesla i informace a zejména vzdělaní a mladí muslimové nechtějí žít v podmínkách blízkých středověku. Nejedná se pouze o spotřební způsob života, ten je v mnoha muslimských zemí zajištěn, ale o pojetí svobody a slušného zacházení. Proto řada z nich volí cestu do Evropy. Ti jsou ovšem považováni za "ekonomické migranty", nicméně o ně má zájem Evropa i USA. Předebším z důvodu demografického vývoje a problémů s financováním sociálního státu. A pak jsou tu rozličné náboženské problémy mezi sunnity a šítty, vliv globálních hráčů, a´t již států či ekonomiky, nedostatek potravin a vody apod., které přispívají k migrační vlně. Takže kardinální otázkou je, jaká řešení jsou reálně uskutečnitelná a jaká jsou pouze výkřikem do tmy. Ale to jsem se nějak rozepsal...