finanční (ne)gramotnost
Jak byste hodnotil finanční gramotnost u nás? A divíte se, že jsou někteří tak zadlužení a řešíme tu osobní bankroty, exekuce atd? Vždyť politici, včetně vás!, uvažují stejně. Nadělám si dluhy a když mám peníze na splacení, tak je použiji na raději na něco jiného. Nemělo by to být protizákonné nehledě na to, že je to nemorální?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
09.01.2017 15:41:05 - Ing. Antonín Seďa
Pane Koblížek, kde berete tu svoji jistotu o mé finanční negramotnosti. Přece je logické, že si člověk vezme úvěr či půjčku. Problém je na co. Takže rozhodně je dobré si ji vzíz na bydlení, to je důležité. Možná také na vzdělání, což je příprava na zaměstnání. Ale rozhodně není vhodné je spotřebovávat. Takže pokud se přebytek státního rozpočtu z loňska použije na potřebné investice, teřba do infrastruktury nebo na snížení plánovaného schodku státního rozpočtu, tak s tím problém opravdu nemám. Takže mi prosím sdělte, co je na tom protizákonného, nehledě na skutečnost, že schválení státního rozpočtu je dáno zákonem. Nemorálnost tam také nevidím, protože mándát vlády či koaličních poslanců, kteří takto rozhodují, dostali od svých voličů. Opravdu je jednoduché mít vyrovnaný rozpočet, to mi věřte. Ale cesty jsou k tomu dvě. Ta první, pravicová, je ořezat výdaje státu, zřejmě hlavně ty mandatorní. Ta druhá, levicová či sociálně demokratická, je v rámci solidarity ve společnosti více zdanit zisky odcházející z naší republiky či zvýšit korporátní daně. A tím sanovat schodek či výdaje rozpočtu. Také nic nemorálního na tom nevidím.