práce se zdroji
Nebylo by lepší než zakládat nějaký nový úřad více vzdělat lidi, aby uměli s informacemi pracovat? Mladí se to učí na školách, ale starší generace neumí často s více zdroji pracovat, neví, jak se liší seriózní zdroj od toho neseriózního…dřív pracovali max s encyklopedií. Stačí se podívat na odkazy, které třeba zde v dotazech nebo diskuzi zmiňují. U stránek buď nevíte, kdo je autorem, nebo jsou to nějaké přezdívky.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
17.01.2017 10:41:53 - Ing. Antonín Seďa
Naprosto souhlasím. Problémem je, že řada starších lidí je z minulosti naučena věřit tomu co je psané (to je dané). Pak je problém, jak oslovit tuto širokou veřejnost a také jakým způsobem je vzdělávat či sebevzdělávat. Omezeným řešením je například Univerzita třetího věku, kde mimo jiné učí počítačové gramotnosti. Tam by šlo učit i pracovat s předkládanými informacemi. Ale u starších a životem zkušených lidí věřím spíše na zdravý rozum. U těch mladších, kteří umí pracovat s informacemi mi zase schází to, že oni nechodí do hloubky těchto informací a často jim stačí "plošné" informace. Což může mít za následek "přebíhání" od jednoho názoru po druhý, což má za následek názorovou neukotvenost mladší generace. Takže i s mladšími spoluobčany je třeba pracovat a na základě příkladů je poučit z praxe.