Nové směřování strany
Není legalizace squattingu protiústavní nebo minimálně protizákonná? A to jako v praxi kdokoliv, např. bezdomovci, budou moci obsadit nějakou budovu, která někomu patří, jen proto, že ji třeba zrovna nevyužívá? Pak by mě zajímalo, co je to ten občanský příjem, kterým plánujete nahradit sociální dávky? Pokud si někdy najdete čas odpověď budu ráda.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
to co vás zaujalo v dlouhodobém programu Zelených je zrovna to, s čím mám velký vnitřní problém i já sám, proto jsem také na sjezdu SZ hlasoval proti. Akceptuji sice názor většiny na předmětném sjezdu, nicméně beru tento program především jako dlouhodobý výhled, který určitě není neměnný. Jako protiústavní či nezákonný ho nelze dle mého soudu brát, je předpoklad, že by se legalizace squattingu řešila legislativní cestou, alespoň já tak tento návrh chápu. Co se týká občanského příjmu, tak dle toho jak jsem záležitost pochopil z diskuse na sjezdu, jde o nepodmíněný příjem, resp. základní, garantovaný příjem. Tento by měl být vyplácen ve stejné výši všem lidem a bez jakýchkoliv podmínek, bez ohledu zda dotyčný má práci, či práci nemá nebo ani třeba vůbec nechce pracovat. Je to zcela nový systém sociálního zabezpečení. Neztotožňuji se s ním a také ho nehodlám obhajovat. Opět není to nic, co by Zelení chtěli zavést zítra, či za rok, mělo by se vycházet z aktuálních zkušeností, možností a potřeb společnosti.
Osobně mám trochu tu výhodu, že jsem jako senátor složil slib, že svůj mandát budu vykonávat podle svého nejlepšího svědomí a vědomí.