Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

03.02.2017 11:56:11 - laco

Veřejná služba

V médiích se objevila informace, která mimo jiné hovoří o tom, že k tomu, aby si lidé „zasloužili“ příspěvek na živobytí, budou podle senátní novely zákona o hmotné nouzi muset odpracovat pro veřejné blaho nejméně 20 hodin měsíčně a to v rámci tzv. veřejné služby. Kdo odpracuje 30 hodin měsíčně, může si přijít „až“ na 605 korun navíc. Pokud je tohle pravdivá informace, rád bych se zeptal na některé, pro mne nesrozumitelné skutečnosti:
1. Na základě jakých pracovně-právních (služebně-právních) vztahů a v souladu se kterými právními předpisy budou těmto osobám zadávány pracovní (služební) úkoly;
2. Kdo a na základě jakého pracovně-právního (služebně-právního) vztahu jim bude oprávněn vydávat pracovní (služební) úkoly:
3. Bude finanční ocenění jejich práce (služby) na úrovni alespoň minimální mzdy;
4. V případě úrazu či smrtelného zranění se bude jednat o pracovní (služební) úraz či nikoliv. Kdo bude poskytovat finanční náhradu za pracovní (služební) úraz či smrt pracovníka.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

04.02.2017 9:59:19 - Ing. Antonín Seďa
Ad 1) Zákoník práce, to je minimálně minimální mzda
Ad2) Obec či město, to je obecní a městské úřady a jejich vedení
Ad3) Již jsem odpověděl
Ad4) Tohle řeší Zákoník práce, takže odškodnění či zdravotní pojištění bude hradit zaměstnavatel