Nepřátelský akt vůči polské vládě.
Vážený pane poslanče,jak víte, předsedou Evropské rady byl zvolen opět Donald Tusk, přestože polská vláda dala dopředu jasně najevo svoje odmítavé stanovisko a nominovala jiného kandidáta. Vzhledem k tomu, že předseda ER by měl mít mandát své země k vykonávání této funkce, lze považovat hlasování premiéra Sobotky (i ostatních zemí EU) za nepřátelský akt vůči polské vládě, která se také proti tomuto aktu náležitě ohradila. Ten, kdo je z této reakce překvapený, ukazuje jen svoji naivitu. To bude mít za následek jen další ztrátu důvěry v instituce EU. Pokud to ovšem pan Sobotka chtěl, tak to chápu.
Co si o tom myslíte?
Děkuji za odpověď.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
12.03.2017 12:53:25 - Ing. Antonín Seďa
Nemyslím si,že zvolení Donalda Tuska 27 členskými zeměmi EU,je něco ,co mělo ohrozit naše vztahy s Polskem. Problém polské strany je v tom,že nemá v současné době dostatečně dobré diplomatické vztahy s EU,protože polská vnitrostátní politika je často kritizována evropskými zeměmi. Takže polský narychlo nominovaný kandidát prostě neměl podporu ostatních zemí. Připomenu, že i v rámci V4 se často diskutují otázky ,na kterých se státy neshodnou. Například v rámci vojenské spolupráce, vztahů k RF či v otázce menšin. A také je třeba pochopit, že sociální demokracie nemá mnoho společného se současnou polskou vládní politikou Práva a spravedlnosti. Na rozdíl od sociálního demokrata D.Tuska. A jeho zvolení opravdu neznamená ztrátu důvěry v EU.