toto je realita, ne bible. To musite rozlišovat , Bibli nenapsal bůh, ale člověk. dějiny jistě znáte
Vážený pisateli,láska k Bohu a k bližnímu jsou dvě základní biblické normy. Bližní je především člověk, viz příběh o milosrdném Samaritánovi. Pokud začnete z této kategorie vyjímat toho či onoho člověka, celý systém se zhroutí a svět skončí ve spirále násilí proti těm, kteří jedni nebo druzí přestanou chápat jako své bližní.
Co se týká silových způsobů řešení konfliktů, křesťanské morální učení říká, že je třeba nejprve vyčerpat všechny mírové a nenásilné cesty a teprve, když nezafungují, je možné sáhnout i ke způsobům silovým. I ty by však vždycky měly respektovat etická pravidla.
toto jste odpověděl , prosím jen mě to zajímá, kdy se takto církev ( státy,) chovali během své existence) (desátky, robota na církevním, čarodějnictví, X křížových výprav,kupčení s odpustky, restituce, pedofilie, atd atd atd ( a odpověď pomohla milionům je sice vznešená a krasná i pravdivá ( to nepopírám), ale zabila min stejně tolik kolika pomohla, tedy alespoň můj názor) . Děkuji za odpověď Holub
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
09.04.2017 23:41:46 - Mgr. Daniel Herman
Vážený pane Holube,církev se v minulosti vícekrát odklonila od zásad, které sama hlásá a na kterých je založená. Ale dokázala se k tomu poctivě přiznat a poučit se z chyb. Viz. např. postoj a vyjádření lítosti papeže Jana Pavla II. v jubilejním roce 2000. Jsem přesvědčený, že i přes mnohá pochybení pozitiva působení církve v dějinách převládají nad negativy způsobenými lidskou slabostí.